Оголошення
дислокация
Map
Головна

«Електронна петиція - нова форма звернення громадян»

Електронна петиція – є особою формою колективного звернення громадян.

Громадяни можуть звернутися до Президента України, Верховної Ради, Кабінету міністрів, Органам місцевого самоврядування з електронними петиціями через офіційні веб- сайти органу, якому вона адресована, або веб - сайт громадського об'єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції.

Для створення електронної петиції автор має заповнити спеціальну форму на офіційному веб-сайті органу, якому вона адресована.

У зверненні має бути зазначено:

• прізвище, ім'я, по батькові,

• місце проживання,

• викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги,

• прохання чи вимоги.

• зазначено електронну адресу.

• Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

Зверніть увагу, що електронна петиція оприлюднюється на офіційному веб-сайті протягом 2 робочих днів з дня надсилання її автором. Таким чином, у разі невідповідності встановленим вимогам, оприлюднення електронної петиції не здійснюється, про що повідомляється автор протягом 2 раб. днів.

Дата оприлюднення електронної петиції – є дата початку збору підписів на її підтримку.

Електронна петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини. Відповідальність за зміст електронної петиції несе автор (ініціатор) електронної петиції.

На веб-сайті відповідного органу або громадського об'єднання, що здійснює збір підписів, обов'язково зазначаються дата початку збору підписів та інформація щодо загальної кількості та переліку осіб, які підписали електронну петицію.

В свою чергу відповідні органи державної влади, органи місцевого самоврядування під час збору інформації зобов'язані забезпечити:

 безоплатність доступу та користування інформаційно-телекомунікаційною системою, за допомогою якої здійснюється збір підписів.

 електронну реєстрацію громадян для підписання петиції.

 недопущення автоматичного введення інформації, у тому числі підписання електронної петиції, без участі громадянина.

 фіксацію дати і часу оприлюднення електронної петиції та підписання її громадянином.

Вимоги до кількості підписів громадян на підтримку електронної петиції, адресованої органу місцевого самоврядування, визначаються статутом територіальної громади.

Електронна петиція, яка адресована Президенту, Верховній Раді, Кабінету Міністрів, розглядається і на неї дається відповідь за умови збору на її підтримку не менше 25 000 підписів громадян протягом не більше 3 місяців з дня оприлюднення петиції. У разі необхідності проведення слухань у Верховній Раді щодо петицій, які набрали 25 тисяч голосів, автор петиції матиме змогу представити свою позицію в Парламенті перед депутатами.

Розгляд електронної петиції здійснюється невідкладно, але не пізніше 10 робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.

У відповіді на електронну петицію повідомляється про результати розгляду порушених у ній питань з відповідним обґрунтуванням.

Відповідь на електронну петицію не пізніше наступного робочого дня після закінчення її розгляду оприлюднюється на офіційному веб-сайті органу, якому вона була адресована, а також направляється в письмовому вигляді автору (ініціатору) петиції і відповідному громадському об'єднанню, яке здійснювало збір підписів.

У разі визнання доцільним викладені в електронній петиції пропозиції можуть реалізовуватися органом, якому вона адресована, шляхом прийняття, віднесених до його компетенції, відповідних рішень. Президентом, Кабміном, народними депутатами за результатами розгляду можуть розроблятися законопроекти, спрямовані на вирішення поставлених у петиції питань.

Електронна петиція, яка у встановлений строк не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, після завершення терміну збору підписів на її підтримку, розглядається як просте звернення громадян.

 

Mykolrada

vru1

prezident

kmu

decent_vlad

header_bg

dfs

MykolaevOblEnergo

Погода в Николаеве

Пользователи : 2
Статьи : 3313
Ссылки : 6
Просмотры материалов : 1137418

Наші контакти:

54050, Україна, м.Миколаїв,

проспект Богоявленський, 314

тел. (0512) 60-02-71, факс (0512) 60-02-59

Електронна адреса для звернень

[email protected]

znak

Питання "гарячої лінії"