Оголошення
дислокация
Map
Головна Відтепер спадщина

dfsВідтепер спадщина від брата і сестри, бабусі та дідуся, а також онуків не оподатковується

Головне управління ДФС у Миколаївській області повідомляє, що відповідно до норм Податкового кодексу України оподаткування доходу, отриманого платником податку внаслідок прийняття ним у спадщину коштів, майна, майнових чи немайнових прав, залежить від виду об'єкта успадкування, родинних стосунків спадкоємця із спадкодавцем, громадянства тощо.

Так, за нульовою ставкою оподатковується вартість власності, що успадковується членами сім'ї спадкодавця I та ІІ ступенів споріднення. У такому випадку податкова декларація про майновий стан і доходи до контролюючого органу за місцем реєстрації не подається. Членами сім'ї фізичної особи І ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у т.ч. усиновлені, а ІІ ступеня споріднення – її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

Вартість будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім'ї спадкодавця І та ІІ ступенів споріднення, оподатковується за ставкою 5 відс., а вартість спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, та будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента за ставкою 18 відсотків. Також, спадкоємцям необхідно сплатити військовий збір у розмірі 1,5 відс. від об'єкта оподаткування. Дохід у вигляді вартості успадкованого майна, у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається у податковій декларації про майновий стан і доходи до 1 травня року, що настає за звітним, та до 1 серпня цього ж року сплачується сума податкового зобов'язання, зазначеного у поданій декларації.

Фізичні особи-платники податку, які одержали дохід у вигляді об'єктів спадщини та сплатили податок на доходи фізичних осіб та військовий збір до їх нотаріального оформлення, не включають вартість такої спадщини до складу загального річного оподатковуваного доходу та не подають податкову декларацію про майновий стан і доходи.

* * * * * * *

До 31 грудня 2019 року скористайтесь можливістю отримати податкову знижку на навчання

Головне управління ДФС у Миколаївській області нагадує, що Податковим кодексом України (далі - ПКУ) передбачено компенсацію частини витрат понесених платником податку за навчання у вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладах.

Так, платник податків має право включити до податкової знижки суму коштів, сплачених на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти.

Також, за результатами 2018 року платник податку може скористатися правом на отримання податкової знижки, пов'язаної з навчанням члена сім'ї

I ступеня споріднення, незалежно від того чи одержує такий член сім'ї заробітну плату.

У 2019 році враховуються фактично понесені платником податку витрати на навчання за минулий рік. При цьому, загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п.164.6 ст.164 ПКУ.

Для отримання права на податкову знижку громадянину України необхідно до 31 грудня 2019 року подати до контролюючих органів за місцем реєстрації декларацію про майновий стан і доходи, отримані у 2018 році. Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначено у ст.166 ПКУ.

Головне управління ДФС у Миколаївській області

 

Mykolrada

vru1

prezident

kmu

decent_vlad

header_bg

dfs

MykolaevOblEnergo

Погода в Николаеве

Пользователи : 2
Статьи : 3313
Ссылки : 6
Просмотры материалов : 1137160

Наші контакти:

54050, Україна, м.Миколаїв,

проспект Богоявленський, 314

тел. (0512) 60-02-71, факс (0512) 60-02-59

Електронна адреса для звернень

[email protected]

znak

Питання "гарячої лінії"