«Хай не кане в забуття все, що гідне пам'яті і слави ....» Чим далі час віддаляє нас від переможного дня над нацизмом, тим більше цінується подвиг захисників і визволителів Вітчизни, що символізує тріумф справедливості, та залишається невичерпним джерелом патріотизму й незалежної віри у свої сили. У Корабельному районі пам'ятають всіх, хто захистив майбутні покоління ціною найдорожчого - ціною власного життя. 9 травня, центральною подією Дня Слави і Пам'яті, під звуки маршу «Перемоги», що лунав у виконанні духового оркестру, стало урочисте проходження у колоні слави ветеранів війни, керівників Корабельного району, представників підприємств і установ, політичних партій і громадських організацій, мешканців та гостей району до пам'ятника Воїну-визволителю, щоб віддати данину пам'яті тим, хто у найтяжких боях відстоювали Батьківщину.
Жителі і гості Корабельного району стали свідками театралізованого святкового мітингу «Далеким тим вклоняємось рокам!». Відкриваючи урочистості голова адміністрації Корабельного району Олександр Цуканов подякував ветеранам, які мужньо і самовіддано захищали свою землю від неволі та зла. В урочистому привітанні взяли участь голова районної ради ветеранів Віктор Олександрович Білий, директор Миколаївського тепловозоремонтного заводу В'ячеслав Сімченко.
Справжнім гімном Подвигу став виступ вихованців Дитячого центру позашкільної роботи (директор Тетяна Турчак). Талановиті хлопці та дівчата своїми піснями і віршами зуміли зворушити серця загартованих війною сивочолих ветеранів, які не змогли стримати сліз.
Нагадуючи всім, що людська пам'ять береже в собі подвиг людей, які зазнали жахливих мук, але вистояли, перемогли, учасники урочистостей вшанували загиблих воїнів хвилиною мовчання та поклали квіти до пам'ятника Воїну - визволителю. В пам'ять про тих, хто не повернувся, хто пройшов скрізь пекло війни у небо зметнулись білі голуби. А в ознаменування 70-ї весни Великої Перемоги над нацизмом в небо злетіли різнокольорові кульки і пролунав святковий салют.
Після офіційної частини голова адміністрації Олександр Цуканов і фронтовики поспілкувались в неформальній обстановці: скуштували солдатської каші та згадали бойову молодість. Всім учасникам свята творчий колектив Миколаївської обласної філармонії презентував концертну програму «З Днем Перемоги!». Зазвучали мелодії військових років, кілька миттєвостей... і ветерани підхоплюють знайомі рядки з пісень. Всі починають співати «У лісі прифронтовому». Всі запам'ятали по - особливому радісний блиск в очах ветеранів, що незвично перекликався з блиском їхніх фронтових і ювілейних нагород.
Урочистості відбулись за підтримки ТОВ «МСП Ніка –Тера» (Гайду О.В.), ДП СМП «Октябрьск» (Басюк О.Г.) філії «Октябрьск» ДП «Адміністрація морських портів України» (Єгоров А.Ю.), ТОВ "Миколаївський тепловозоремонтний завод" (Сімченко В.В.), ТОВ "Миколаївський глиноземний завод" (Мирний Д.С.), первинної профспілкової спілки підприємців Корабельного району «Самозахист» та приватних підприємців району, Кульбакинського Будинку культури (Чвіль З.О.), обласного Палацу культури (Добкіна М. М.), Дитячої юнацької спортивної школи (Бардовський М.В.), загальноосвітньої школи № 43 ім. К. Ольшанського (Курбакова Л.В.) Ми славимо Вас, ветерани! Ви жива історія тих великих і трагічних подій. Зі Святом Слави, святом Честі, святом Перемоги! Ніхто не забутий, і ніщо не забуте... Добра новина..... До адміністрації Корабельного району Миколаївської міської ради надійшов лист від генерального директора ТОВ «Металург Півдня» Дмитра Романенка, який висловив слова вдячності за небайдужість керівників району, підтримку та надану допомогу у складний для підприємства час. Треба відзначити, що до структури підприємства входить комплекс плавальних басейнів «Водолій», який відновлює свою роботу з 8 травня 2015 року. Запрошуємо всіх бажаючих та небайдужих до свого здоров'я до плавбасейну. Спасибі, солдати Перемоги! 7 травня, напередодні Дня Перемоги та 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі, за підтримки ТОВ «Миколаївський глиноземний завод», заступник голови адміністрації Корабельного району Алла Луцька і директор Фонду "Центр соціальних програм РУСАЛа в Україні" Олена Ожема відвідали 15 учасників бойових дій та інвалідів війни. Про кожного з них можна б було написати захоплюючий роман. Вони бачили смерть в обличчя та знають сучасну ціну життя. У ході зустрічі з ветеранами Алла Луцька та Олена Ожема висловили слова подяки за подарований мир, стійкість, мужність та нездоланність духу, а також вручили ветеранам святкові продовольчі набори. - Боляче усвідомлювати, але з кожним днем цих чудових людей стає усе менше, - говорить директор представництва Центру соціальних програм компанії РУСАЛ в Україні Альона Ожема. - Ми низько кланяємося їм за їх мужність, відвагу, проявлений героїзм. Бажаємо здоров'я і довгих років життя. Окрім продуктових наборів, компанія РУСАЛ також сплатила виготовлення 50-ти ювілейних медалей "До 70-річчя Дня Перемоги", які під час вшановування ветеранів війни були ним урочисто вручені в Дитячому центрі позашкільної роботи Корабельного району. Низький уклін, Вам, ветерани за ПОДВИГ, за МИР, за ЖИТТЯ! 8 травня – День пам'яті та примирення
Україна разом з багатьма державами Європи, а також США, Канадою, Австралією і іншими країнами колишньої Антигітлерівської коаліції відзначає 8 травня як День пам'яті і примирення. Ця дата встановлена указом Президента України "Про заходи по святкуванню в 2015 році 70-ої річниці Перемоги над нацизмом в Європі і 70-ої річниці закінчення Другої світової війни". Верховна Рада України збирається в п'ятницю на урочисте засідання, щоб ушанувати усіх, хто боровся з нацизмом. У засіданні візьмуть участь ветерани, що воювали в рядах Червоної армії, національно-визвольного руху, зокрема УПА, арміях країн-членів антигітлерівської коаліції. Україна зазнала значних втрат в результаті війни. Під час бойових дій і в полоні загинули від трьох до чотирьох мільйонів військових, підпільників і цивільних, від чотирьох до п'яти мільйонів цивільних загинули внаслідок окупаційного терору та голоду в тилу, близько п'яти мільйонів жителів було евакуйовано або примусово вивезено в Росію і Германію, частина з них не повернулась на батьківщину. Символом Дня пам'яті і примирення і Дня Перемоги став червоний мак, як і у багатьох країнах Європи. Данину пам'яті усіх жертв Другої світової війни віддають у всьому світі. Генеральна Асамблея ООН в 2004 році ухвалила резолюцію, в якій проголосила 8 і 9 травня Днями пам'яті і примирення. Державам-членам ООН, неурядовим організаціям, окрім святкування своїх Днів Перемоги або Звільнення, рекомендується також щорічно відмічати один або два дні як данину пам'яті по усіх жертвах Другої світової війни. |
|
|
Наші контакти:
54050, Україна, м.Миколаїв,
проспект Богоявленський, 314