Оголошення
дислокация
Map
Головна Звіти

Інформаційно-аналітична довідка про виконання плану роботи служби у справах дітей за 2013 рік

План роботи служби у справах дітей сформовано відповідно до виконання Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», на виконання Указу Президента України від 27 жовтня 2009 року № 870/2009 «Про рішення Ради Національної безпеки і оборони України від 11.09.2009 року «Про стан злочинності у державі та координацію діяльності органів державної влади у протидії злочинним проявам та корупції», та виконання рішення Миколаївської обласної ради від 22.10.10. № 1 «Про затвердження обласної Програми профілактики правопорушень, рецидивної злочинності та злочинів, вчинених неповнолітніми, на 2011-2015 роки».

В службі створено 2 сектори:

І – сектор захисту прав, свобод та законних інтересів дітей;

ІІ – сектор з питань опіки та піклування.

Облік дітей ведеться по 5 категоріям, згідно діючого законодавства це:

- діти-сироти;

- діти, позбавлені батьківського піклування;

- діти, що проживають у сім'ях, де батьки або особи, що їх замінюють, ухиляються від виконання батьківських обов'язків;

- діти, які систематично самовільно залишають місце постійного проживання;

- діти, стосовно яких скоєно фізичне, психологічне, сексуальне або економічне насилля в сім'ї.

Станом на 27.12.13 на обліку в службі перебуває – 212 дитини:

– 30 дітей на профілактичному обліку в секторі захисту прав, свобод та законних інтересів дітей

- 182 дитини на первинному обліку, в секторі з питань опіки та піклування.

За 2013 рік влаштовано під опіку, піклування 27 дітей, до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу –4 дітей.

Служба у справах дітей тісно співпрацює з органами управління освіти та відділом кримінальної міліції у справах дітей. Розроблені плани спільних заходів служби у справах дітей адміністрації Корабельного району, навчальних закладів та ВКМСД Корабельного РВ ММУ УМВС України в Миколаївській області з попередження правопорушень і злочинів, профілактики наркоманії та СНІДу.

Служба у справах дітей тісно співпрацює з органами управління освіти та відділом кримінальної міліції у справах дітей. Розроблені плани спільних заходів служби у справах дітей адміністрації Корабельного району, навчальних закладів та ВКМСД Корабельного РВ ММУ УМВС України в Миколаївській області з попередження правопорушень і злочинів, профілактики наркоманії та СНІДу. Щоквартально проводиться звірка щодо повернення на навчання учнів, які тривалий час не відвідують школу без поважних причин. Всього розглянуто з цього приводу за 2013 рік – 121 подання навчальних закладів району. Одним із елементів системи захисту прав, свобод і законних інтересів неповнолітніх є соціальний заклад для дітей – КЗ "Центр соціально-психологічної реабілітації дітей". Протягом 2013 року до центру соціально-психологічної реабілітації вміщено – 13 дітей з них:

- за направленням служби – 6 ;

- вміщено СКМСД – 4;

- за заявою матері – 1;

- звернулись самостійно – 2.

Станом на 27.12.2013 в центрі перебуває троє дітей.

Однією з важливих форм роботи служби є підготовка проектів рішень до виконкому. За 2013 рік підготовлено – 159 проектів:

- купівля-продаж – 32

- договору дарування – 18

- обмін житла - 2

- переоформлення транспортного засобу – 2

- продаж автотранспорту – 1

- виділення ідеальних часток – 1

- про призначення опіки(піклування) – 27

- припинення опіки(піклування) – 4

- про направлення до інтернатного закладу – 3

- врегулювання зустрічей – 11

- про надання статусу – 28

- про втрату статусу – 2

- про втрату чинності рішення –8

- про внесення змін до рішення – 7.

На особистому прийомі начальником служби у справах дітей адміністрації Корабельного району розглянуто 117 звернень громадян. Всього спеціалістами відпрацьовано 236 звернень і надано 503 консультації.

Необхідною умовою забезпечення прав дітей, які потребують соціального захисту, є своєчасне їх виявлення та постановка на облік. Діти кризових категорій – це діти, що проживають в сім'ях, які опинилися в скрутному становищі. Виявлення, облік дітей та подальша робота з дітьми цієї категорії здійснюється сектором захисту прав свобод та законних інтересів дітей.

Головними формами профілактичної роботи служби з неблагополучними сім'ями є вивчення та обстеження матеріально-побутових умов проживання та утримання дітей. Обстежено та складено 317 актів МПУ сімей, що перебувають на всіх видах обліку та дітей, які попали в поле зору служби.

Службою направлено 59 клопотань до райвідділу про притягнення батьків до адміністративної відповідальності за ст. 184 КУпАП за невиконання своїх батьківських обов'язків.

Крайньою мірою є позбавлення батьківських прав батьків. За звітний період, за участю служби 11 батьків позбавлено батьківських прав відносно 13 дітей.

Службою створено та постійно поновлюється банк даних ЄІАС «Діти» на дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які перебувають на профілактичному обліку. За статистичними показниками підтвердженої інформації про електрону облікову картку дитини спеціалістами Корабельної служби 100% підтверджена реєстрація дітей всіх категорій.

Дієвим заходом запобіганню дитячій безпритульності, бездоглядності та правопорушень серед дітей є спільні профілактичні рейди служби та ВКМСД по виявленню цих дітей.

За 2013 рік проведено 26 рейдів «Діти вулиці», під час яких обстежено 59 сімей, попереджено – 49 батьків, ініційовано притягнення до відповідальності стосовно 10 батьків. Цей напрямок роботи здійснює сектор захисту прав, свобод та законних інтересів дітей.

Однією із пріоритетних форм роботи зі школами є перевірка стану виховної роботи у школах району, згідно плану. Проведено 33 перевірки стану виховної роботи в навчальних закладах, умов утримання дітей в дошкільних навчальних закладах, пришкільних таборах, що надано довідки про перевірку.

З метою профілактики злочинності та бездоглядності у шкільному середовищі, попередження насилля в сім'ї, проведено 18 лекцій на правову тематику та надано 23 інформаційних матеріалів на веб - сайт адміністрації.

Cлужбою у справах дітей адміністрації Корабельного району надаються консультації громадянам України стосовно усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За звітний період звернулося 4 громадян для проходження навчання потенційних опікунів, піклувальників, усиновлювачів, з них 3 - отримали рекомендації про включення до Єдиної електронної бази даних

 

Mykolrada

vru1

prezident

kmu

decent_vlad

header_bg

dfs

MykolaevOblEnergo

Погода в Николаеве

Пользователи : 2
Статьи : 3310
Ссылки : 6
Просмотры материалов : 1134707

Наші контакти:

54050, Україна, м.Миколаїв,

проспект Богоявленський, 314

тел. (0512) 60-02-71, факс (0512) 60-02-59

Електронна адреса для звернень

[email protected]

znak

Питання "гарячої лінії"