Головна Звіти

sluzhba_detiІнформаційно-аналітична довідка про виконання плану роботи служби у справах дітей за 2017 рік

План роботи служби у справах дітей сформовано відповідно до виконання Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», на виконання Указу Президента України від 27 жовтня 2009 року № 870/2009 «Про рішення Ради Національної безпеки і оборони України від 11.09.2009 року «Про стан злочинності у державі та координацію діяльності органів державної влади у протидії злочинним проявам та корупції».

Станом на 20.12.2017 у Корабельному районі м. Миколаєва 19027 дітей.

В службі у справах дітей створено 2 сектори:

На обліку в службі перебуває – 163 дитини.

17 дітей на профілактичному обліку в секторі захисту прав, свобод та законних інтересів дітей, з них:

- 13 дітей проживають у сім'ях, які опинилися у складних життєвих обставинах;

- 3 дітей перебувають в КЗ « Миколаївський центр соціально – психологічної реабілітації дітей» Миколаївської обласної ради;

- 1 дитина в інтернатному закладі (за заявою матері).

На первинному обліку, в секторі з питань опіки та піклування перебуває 146 дітей, з них

- 53- дитини – сироти;

- 93- дитини,  позбавленої батьківського піклування.

Під опікою, піклуванням перебуває 116 дітей, в прийомних сім'ях, дитячих будинках сімейного типу – 18 дітей, в державних закладах -  12 дітей.

На території району розміщено 11 - загальнооосвітніх шкіл, 1 - гімназія, 2 - ліця, 2 - ВПУ, 2 - спеціальні ЗОШ-І, 17 – дошкільних навчальних закладів.

Служба у справах дітей тісно співпрацює з органами управління освіти та Корабельним ВП ГУНП в Миколаївській області. З початку 2017-2018 навчального року розроблені плани спільних заходів служби у справах дітей адміністрації Корабельного району, навчальних закладів та Корабельного ВП з попередження правопорушень і злочинів, профілактики наркоманії та СНІДу.

Постійно проводиться взаємо інформування між навчальними закладами та службою про дітей, які залишилися без батьківського піклування, які опинилися у складних життєвих обставинах та учнів, які схильні до пропусків уроків без поважний причин. За 2017 рік з цих питань розглянуто 67 подань.

Проведено з дітьми 50 профілактично-роз'яснювальних бесід у присутності законних представників, 31 перевірок стану виховної роботи в навчальних закладах та стану утримання дітей в дошкільних навчальних закладах, підготовлені відповідні довідки.

Одним із елементів системи захисту прав, свобод і законних інтересів неповнолітніх є соціальний заклад для дітей – КЗ "Центр соціально-психологічної реабілітації дітей". За 2017 рік до КЗ «Миколаївський центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Миколаївської обласної ради влаштовано 7 дітей, що є жителями Корабельного району. З них:

- за направленням служби у справах дітей адміністрації Корабельного району – 3

- вміщені поліцією – 4.

На даний час у закладі перебуває 20 дітей. Службою проводиться робота щодо інтеграції дітей до сімейних форм влаштування.

Службою у справах дітей вживаються заходи щодо виявлення дітей, які залишились без батьківського піклування. З моменту надходження повідомлення про таку дитину протягом двох місяців службою вирішується питання щодо надання дитині відповідного статусу. За 2017 рік надійшло 29 повідомлень відносно 33 дітей. Після надходження повідомлення діти відвідуються за місцем проживання, в разі  підтвердження повідомлення, згідно заяв громадян, влаштовуються до їх сімей на тимчасове влаштування.

Головними формами профілактичної роботи служби з сім'ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, є вивчення, обстеження матеріально-побутових умов проживання та утримання дітей. Обстежено та складено 172 актів МПУ сімей, що перебувають на профілактичному обліку та дітей, які попали в поле зору служби.

Службою у справах дітей адміністрації Корабельного району проводиться робота по виявленню сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, та своєчасного надання їм соціальних послуг. За 2017  рік службою виявлені 3 такі родини.

Службою направлено 45 клопотань до райвідділу про притягнення батьків до адміністративної відповідальності за ст. 184 КУпАП за невиконання своїх батьківських обов'язків.

Крайньою мірою є позбавлення батьків батьківських прав. За звітний період, за участю служби, позбавлено батьківських прав 22 батьків відносно 25 дітей. За позовом органу опіки та піклування службою підготовлено та подано 10 позовних заяв про позбавлення батьків батьківських прав та одну позовну заяву про відібрання дітей від батьків без позбавлення їх батьківських прав.

Під час проведення профілактичних рейдів «Діти вулиці» особлива увага звертається на факти продажу неповнолітнім спиртних напоїв, тютюнових виробів. За 2017 рік, з метою виявлення фактів вживання неповнолітніми спиртних напоїв та фактів незаконного продажу дітям алкогольної та тютюнової продукції, виконання батьками своїх батьківських обов'язків, на виконання рішення координаційної ради з питань захисту прав дітей при Миколаївській облдержадміністрації №1 від 28.04.2012, організовано та проведено 32 профілактичних рейдів «Діти вулиці» на території Корабельного району, із залученням до участі у проведенні рейду представників Корабельного відділу поліції Головного управління національної поліції в Миколаївській області.

За результатами рейдів відвідано 91 сім'ю, в яких проживають діти, що опинилися у складних життєвих обставинах. Після проведеної роботи 77 законних представників попереджені про адміністративну відповідальність, у відношенні 14 батьків ініційовано притягнення до відповідальності.

Під час профілактичних рейдів відвідувались торгові точки на місцевих ринках, з адміністраторами проведені бесіди про недопустимість реалізації неповнолітнім спиртних напоїв та тютюнових виробів. Неповнолітніх, які вживали алкогольні, слабоалкогольні, енергетичні напої учасниками рейду виявлено не було.

За 2017  рік службою у справах дітей  дорослих осіб, які втягували неповнолітніх до пияцтва, не виявлено.

Однією з важливих форм роботи служби є підготовка проектів рішень до виконкому. За поточний період 2017 року підготовлено – 112  проектів.

- купівля-продаж – 18

- договору дарування –25

- приватизація житла-1

- переоформлення транспортного засобу – 1

- про призначення опіки(піклування) –14

- про направлення до будинку дитини – 1

- про направлення до інтернатного закладу -2

- про врегулювання зустрічей – 8

- про надання статусу – 23

-  про втрату статусу – 2

- про відмову в приватизаціх-1

- про внесення змін до рішення –13

- про реєстрацію дитини -1

- про зняття коштів – 1

- про припинення опіки -1

На особистому прийомі начальником служби у справах дітей адміністрації Корабельного району розглянуто 106 звернень громадян. Всього спеціалістами відпрацьовано 220 звернень.

Службою створено та постійно поновлюється банк даних ЄІАС «Діти» на дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які перебувають на профілактичному обліку. За поточний рік відсоток влаштування до сімейних форм виховання складає 90,8. За статистичними показниками підтвердженої інформації про електрону облікову картку дитини спеціалістами Корабельної служби 100% підтверджена реєстрація дітей всіх категорій.

________________________________

 

Mykolrada

vru1

prezident

kmu

decent_vlad

header_bg

dfs

MykolaevOblEnergo

Погода в Николаеве

Пользователи : 2
Статьи : 3068
Ссылки : 6
Просмотры материалов : 1272648

Наші контакти:

54050, Україна, м.Миколаїв,

.

тел. (0512) 60-02-71, факс (0512) 60-02-59

Електронна адреса для звернень

[email protected]

znak

Питання "гарячої лінії"