Головна

ЖИТЛОВА СУБСИДІЯ В ПИТАННЯХ ТА ВІДПОВІДЯХ

Житлова субсидія – є безповоротною адресною допомогою держави сім'ям на оплату житлово-комунальних послуг

В якому розмірі призначається субсидія ?

Субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з урахуванням пільг, які надаються відповідно до законодавства, і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов'язкового відсотка платежу.

Кому призначається субсидія ? Хто має звернутися з заявою ?

Субсидія призначається одному з членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації або особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму(оренди) житла, і на яку відкрито особові рахунки із сплати житлово-комунальних послуг.

Як призначати субсидію, якщо рахунки відкриті на різних членів домогосподарства, які проживають у цьому домогосподарстві?

Якщо особові рахунки відкрито на різних членів домогосподарства, необхідно заявникам перевести рахунки на одну особу, за зверненням якої у подальшому можна буде призначити субсидію.

Чи є виключення з цього правила ?

В окремих випадках на підставі рішень комісії департаменту праці та соціального захисту населення на підставі актів обстеження матеріально – побутових умов проживання домогосподарства субсидія може призначатися іншій особі, зареєстрованій у житловому приміщенні (будинку), а також індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, але які сплачують вартість одержуваних житлово-комунальних послуг

Чи має право на субсидію сім'я, яка проживає в гуртожитку ?

Право на отримання субсидії мають громадяни, які проживають у державному та громадському житловому фонді, в тому числі у гуртожитках, приватизованих квартирах та кооперативах, у приватних будинках.

Дві сім'ї проживають в одному домогосподарстві в хаті та в літній кухні. Мають два лічильники газу, відкрито два особових рахунки. Поштова адреса одна. Як призначається субсидія у цьому випадку?

Субсидії надаються лише на житлові приміщення.

Законодавство України визначає літні кухні як господарські будівлі, які є нежитловими приміщеннями (Інструкція про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, затверджена Наказом Держбуду України від 24.05.2001 N 127, зареєстрована в Міністерстві юстиції України10 липня 2001 р. за N 582/5773). Крім літніх кухонь, до господарських будівель відносяться сараї (хліви), гаражі, майстерні, навіси, вбиральні тощо.

Враховуючи зазначене, субсидія може бути призначена лише на житловий будинок. При цьому обидві сім'ї, якщо вони зареєстровані за цією адресою, складають одне домогосподарство, і мають будуть враховані при призначенні субсидії.

Які документи необхідно подати для призначення субсидії ?

Для призначення субсидії необхідно надати:

Заяву

Декларацію про доходи

Зазначені заява та декларація можуть бути надіслані управлінню соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника (орендарі - за місцем проживання) поштою.

За який період обчислюється дохід сім'ї ?

Субсидія призначається виходячи з середньомісячного сукупного доходу сім'ї за попередній календарний рік.

За бажанням громадян субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного (за три місяці, що передують місяцю звернення) сукупного доходу осіб, після подання довідок про доходи таких осіб за зазначений період за формами, затвердженими Міністерством соціальної політики України.

Які види доходи не враховуються до сукупного доходу сім'ї ?

До сукупного доходу не враховуються

сплачені особою аліменти

доходи від розміщення депозитів

грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичних операціях

допомога громадських та благодійних організацій, допомога на поховання,

одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності

частина допомоги при народженні дитини, при усиновленні дитини, яка виплачується одноразово

одноразова винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання України „Мати – героїня"

Чи може отримувати субсидію сім'я, в складі зареєстрованих якої є працездатні особи, що не працюють?

Якщо працездатна особа не працює – сім'я має право на призначення субсидії.

Але в розрахунок субсидії для працездатних осіб (крім осіб, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, вищих навчальних закладах; осіб, призваних на строкову військову службу), включається місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді.

Чи включається в дохід для призначення житлової субсидії еквівалент наданих пільг та розмір отриманої субсидії ?

Ні, не включаються.

Протягом якого терміну призначається субсидія?

Рішення про призначення (непризначення) субсидій приймається протягом десяти днів після подання заяви та отримання відомостей, необхідних для призначення субсидії.

У разі подання документів у неповному обсязі, субсидія призначається за умови надходження протягом місяця з дня подання (відправлення) заяви усіх необхідних документів.

На яку площу призначається субсидія ?

Соціальна норма володіння загальною площею житла становить 13,65 м2 на кожного зареєстрованого в житловому приміщенні та додатково 35,22 м2 на домогосподарство.

Соціальна норма на послугу теплопостачання (газу, який використовується для опалення) встановлена також виходячи з вищезазначених показників.

Наприклад, в квартирі (будинку) зареєстрована 1 особа, тоді субсидія розраховується на площу 13,65 + 35,22 = 48,87 м2;

2 особи - 13,65 + 13,65 + 35,22 = 62,52 м2;

3 особи – 13,65 + 13,65 + 13,65 + 35,22 = 76,17 м2

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ ! Якщо площа квартири менша, ніж встановлені соціальні норми – субсидія призначається на фактичну площу житла.

Наприклад, сім'я з 2 – х осіб зареєстрована в квартирі, загальна площа якої 48,2 м2. Субсидія буде розрахована на фактичну площу житла - 48,2 м2 (соціальна норма – 62,52 м2). Можливий варіант, коли сім'я з 2-х зареєстрованих осіб проживає в будинку площею 100 м2, субсидія буде розрахована виходячи з соціальної норми – 62,52 м2.

Які комунальні послуги включаються в розрахунок субсидії ?

Крім опалення житла, субсидія на дається на центральзоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газопостачання, електропостачання, вивезення побутових відходів.

Для субсидіювання цих послуг також встановлені соціальні нормативи, які визначаються в кожному конкретному зверненні в залежності від наявності приладів обліку, наявності окремих послуг тощо.

При відсутності будь – якої з перелічених послуг до розрахунку субсидії вона не включається.

Чи можна призначити субсидію без урахування будь-якої послуги, наприклад, не знято нарахування на відсутню особу на послугу вивозу сміття, або відсутній лічильник газу на газплиту?

Субсидія надається на усі види житлово-комунальних послуг, які зазначені у заяві особою, що звертається за її призначенням.

Неповідомлення заявником про отримання якоїсь із послуг, наявність якої могла вплинути на визначення права на субсидію (наприклад, у заяві не вказано послугу вивезення твердих побутових відходів, плата за яку нараховується на всіх зареєстрованих осіб), вважається наданням недостовірної інформації.

Як призначається субсидія домогосподарству, в якому зареєстрована 1 особа, а проживають декілька, і плата за послуги нараховується на всіх осіб?

Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, тобто – на 1 особу.

Чи має право на призначення субсидії уповноважена особа без врахування осіб, які зареєстровані, але проживають в іншому житловому приміщенні в цьому ж населеному пункті, або навіть на сусідній вулиці?

Відповідно до діючого законодавства субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично в ньому проживають, на підставі рішень комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов сім'ї.

Під час прийняття рішень у таких випадках враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, зокрема, довідок, що підтверджують місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці у зв'язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідок про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку).

Тобто субсидія може бути призначена за рішенням комісії без врахування зареєстрованих осіб, які проживають в іншому житловому приміщенні в цьому ж населеному пункті, на підставі довідки про оплату ними житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку).

Чи можна призначити субсидію без рішення комісії на фактично проживаючих осіб, якщо надано довідки, що підтверджують факт не проживання?

Чинним законодавством передбачено призначення субсидії на фактично проживаючих осіб на підставі довідок, що підтверджують факт не проживання, лише на підставі рішень комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов сім'ї.

На який термін призначається субсидія?

Субсидії призначаються на 12 місяців з автоматичним перерахунком без звернення громадян (виключення – субсидії, які призначені за рішенням комісії) на опалювальний та неопалювальний періоди.

Якщо при цьому в якийсь з місяців підвищиться тариф на будь-яку з житлово-комунальних послуг, розмір субсидії перераховується без звернення громадян.

Особи, яким призначено субсидію за рішенням комісії, для призначення субсидії на наступний період мають звернутися, чи їм теж автоматично нараховується субсидія?

Усі комісійні рішення приймаються терміном на 12 місяців.

Якщо особи, яким субсидію було призначено за рішенням комісії, не звернуться з відповідною заявою для призначення субсидії на наступний період, їх право на призначення субсидії буде розглянуто на загальних підставах.

Чи має право на субсидію сім'я, яка протягом року перед зверненням за субсидією здійснила декілька покупок, кожна на великі суми, але менші за 50 тис. грн.?

Субсидія не призначається, якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв'язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов'язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень.

Таким чином, враховуються одноразові витрати на суму більше 50 тис. гривень.

Якщо домогосподарство здійснило купівлю в кредит, які витрати враховуються – вся сума кредиту чи лише перший внесок?

Якщо домогосподарство здійснило купівлю в кредит, при визначення його права на субсидію ураховується сума першого внеску.

Чи впливає на право на отримання субсидії майно, отримане у спадщину або як подарунок, якщо вартість цього майна перевищує 50 тис. гривень?

Ні, не впливає.

Чи позбавляється сім'я права на субсидію на наступний термін внаслідок виявлення недостовірної інформації про доходи ? На який термін призупиняється надання субсидій після накладення штрафних санкцій ? Які штрафні санкції, крім повернення суми субсидії ще є ?

Отримувачі житлових субсидій несуть відповідальність за надані відомості про доходи

У разі якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії, надання раніше призначеної субсидії припиняється з місяця, в якому виявлено порушення.

Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію.

Таким чином, до штрафних санкцій, які застосовуються до домогосподарства у разі подання недостовірних даних про доходи і майновий стан, належать:

Припинення надання раніше призначеної субсидії з місяця, в якому виявлено порушення

Повернення надміру перерахованої (виплаченої) суми субсидії.

Інших штрафних санкцій (позбавлення домогосподарства права на призначення субсидії на наступний термін тощо) чинними нормативно-правовими актами з питань призначення та надання населенню житлових субсидій не передбачено.

Чи має автоматично нараховуватися субсидія на наступний період, якщо у попередньому періоді її надання припинено через недостовірну інформацію? З якого терміну у такому випадку може бути призначено субсидію на наступний період?

У разі коли надання субсидії припинено через недостовірну інформацію, на наступний період субсидія може бути призначена лише за новим зверненням. Відповідні заява та декларація можуть бути подані в місяці, наступному за місяцем, з якого припинено надання субсидії.

Чи може сім'я відмовитись від призначеної субсидії?

Надання раніше призначеної субсидії припиняється, зокрема за заявою уповноваженого власника (співвласника) житла, наймача житла у державному та громадському житловому фонді, члена житлово-будівельного кооперативу, власника (співвласника) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, - з місяця, що настає за місяцем її подання, якщо інше не обумовлено заявою.


Більш детальну інформацію ви можете отримати

Управління соціальних виплат і компенсацій Корабельного району,

вул. Новобудівна, 1, м. Миколаїв, 54050

 

dveri_materi_coldataДЯКУЄМО ЗА ДОБРІ СПРАВИ

Кажуть, найвища наука життя - мудрість, а найвища мудрість – робити добро.

За ініціативою адміністрації Корабельного району та підтримки ТОВ «Завод Океан» (генеральний директор Афанасенко О.А.) було надано допомогу матері загиблого Костянтина Костюшка, бійця 79–ї аеромобільної окремої бригади, який загинув під час проведення АТО у Донецькій області. За її проханням проведено роботи щодо заміни вхідних дверей у квартиру.

 

zah_vitЗ метою сприяння підготовки молоді до захисту Вітчизни, зміцненню її патріотичної та психологічної загартованості на славетних традиціях українського народу, 8 жовтня 2014 року на базі загальноосвітній школі № 54 відбулися змагання з військово-прикладного триборства.

В змаганнях брали участь 13 команд навчальних закладів Корабельного району.

У Програмі було:

- підтягування;

- метання гранати Ф-1 на дальність;

- стрільбу з пневматичної гвинтівки з упору сидячи.

Переможцями стали:

команда учнів школи № 44 (директор – Ульянова І.Є.) зайняла 1 місце,

2 місце у команди учнів школи № 33 (директор – Чернуха Г.М.)

команда школи № 54 (директор – Звоник О.В.) посіла почесне 3 місце.

 


ПОСВЯТА В ГІМНАЗИСТИ

Посвята в гімназисти – традиція гімназійної родини. 26 вересня 2014 року відбулася урочиста церемонія для наймолодших учнів гімназії. Два п'яті класи та їхні керівники - найголовніші гості, навколо яких панувала вся увага.

Церемонія розпочалася з виходу 5-х класів на сцену, після чого, під оплески, їм вручили дипломи, де зазначено, що з цього моменту вони – гімназисти. Як приємно бачити ці маленькі, палаючі очі! У залі були присутні щасливі батьки, веселі вчителі, учні 11 класів, які впевнились, що їх замінять талановиті діти.

Наймолодші гімназисти зайняли свої місця у залі та з цього моменту розпочалась розважальна програма. Спочатку завітала Пані Наука із гордістю гімназії: В'ячеславом Шпаковим - президентом і випускником 2013 року та Даіною Месхією -випускницею нинішнього 2014року. В'ячеслав зауважив, що бачить у п'ятикласниках не тільки майбутнього президента гімназії, а й України! Після чого з'явилися найкумедніші гості, які завітали із самого лісу. Баба-Яга, ведмідь, двоє із Ларця однакових лиця не могли повірити, що в гімназії, безперечно, навчаються найрозумніші, найспритніші, найталановитіші діти. Вони попросили п'ятикласників довести, що ті дійсно найкращі. Розпочалися конкурси, в яких діти з радістю брали участь. Однокласникам вдалося дружно поєднати усі свої таланти і вони довели, що не підведуть. Традиція гімназійної родини – вручати молодшим гімназистам граніт науки, який повинні гризти протягом 7 років.

polupan1polupan2polupan3

Яскравий номер «Ранок в джунглях» ще більше розвеселив усіх присутніх. Також на свято завітали самі козаки, які прийшли не с порожніми руками, а з горщиками каші та привітальними словами. Діти із задоволенням посмакували та пообіцяли гарно вчитися.

Було надано слово і батьками. Вони віддячили Марію Федорівною Письменну, директора школи за великі знання, що отримують учні гімназії. Коли посвята завершувалась, класні керівники і директор сказали напутні слова та вручили короваї від яких кожен учень відломив шматочок і, насолоджуючись, з'їв.

І в кінці, звісно, спільне фото, гучні оплески та велика кількість привітань!

polupan4

Єлизавета Нагірняк, вихованка гуртка журналістики ДЦ Корабельного району, Учениця 11-А класу

 

 

logo-blue

Во Всемирный день животных, 4 октября, 60 воспитанников Николаевской специальной общеобразовательной школы-интерната №2 посетили Николаевский зоопарк.

Поездку детям организовал морской терминал «Ника-Тера» при поддержке администрации зоопарка.

Учащиеся учебного учреждения с интересом наблюдали за обитателями зоопарка. Экскурсовод рассказал об особенностях каждого животного и поделился интересными историями, связанными с пребыванием зверей в зоопарке. Ребята были очень рады встрече с тиграми, медведями, обезьянами, верблюдами. Все были в восторге от увиденного.

«Дети получили удовольствие от поездки. После экскурсии они с восторгом обсуждали поход в зоопарк со сверстниками и делились своими впечатлениями с друзьями и воспитателями. Я благодарен порту «Ника-Тера» и Николаевскому зоопарку за то, что организовали для детей эту экскурсию и подарили им положительные эмоции и яркие впечатления», - сказал директор школы-интерната Анатолий Ковтун.

Вместе с детьми разглядывал обитателей зоопарка и заместитель начальника порта Анатолий Петров.

Анатолий Петров отметил, что поход в зоопарк для детей - это не просто развлечение, это еще возможность расширить свой кругозор, развить воображение и любознательность.

Председатель общества «МСП Ника-Тера» Александр Гайду добавил: «чтобы подарить детям праздник нужно не так уж много, но видеть восторженные детские глаза всегда дорогого стоит».

zoopark

 

info_logoЕКСПРЕС - ІНФОРМАЦІЯ

08.10.2014 року

1. Під головуванням заступника голови адміністрації Олександра Гвозденка відбулась робоча нарада за участю заступників адміністрації, апарату адміністрації та керівників установ, які залучені під час проведення виборів до Верховної Ради України.

На порядку денному розглядалось питання щодо підготовки та матеріально- технічного забезпечення виборчих дільницях № 480781 - 480814 до проведення виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року.

******

2. Адміністрацією Корабельного району силами працівників, які виконують громадські роботи, організовано прибирання від сміття та трави вул. Ольшанців в районі спуску до вул. Андреєва.

Підрядним підприємством ТОВ «Миколаївзеленгосп» розпочато роботи зі знесення, кронування та обрізки дерев на територіях біля житлового фонду по пр. Жовтневому у центральній частині району.

 

bezpeka_praci„Про стан виробничого травматизму на підприємствах міста та проведення атестації робочих місць зі шкідливими умовами праці,,

Значну роль з питань профілактики виробничого травматизму грає систематичне проведення семінарів та нарад з керівниками підприємств та фахівцями з охорони праці. Протягом 9 місяців поточного року спеціалістами департаменту праці та соціального захисту населення, спільно з представниками Теруправління Держгірпромнагляду в Миколаївській області і Управління Фонду соціального страхування від нещасних випадків у Миколаївській області та місті Миколаєві проведено 7 семінарів. У роботі семінарів прийняло участь понад 370 керівників підприємств та фахівців з охорони праці. Щокварталу на базі виконавчої дирекції Фонду проводяться «круглі столи» за участю головних спеціалістів відділу охорони та умов праці.

докладно...

 

info_logo

ЕКСПРЕС – ІНФОРМАЦІЯ

Виконавчим комітетом Миколаївської міської ради прийнято рішення від 27.12.2013 р. № 1244 „Про організацію та проведення громадських робіт на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності м. Миколаєва на 2014 рік", яким затверджено перелік видів громадських робіт, що мають суспільно-корисну спрямованість, відповідають потребам міста та сприяють його соціально-економічному розвитку, та перелік установ, на яких можлива організація відповідних робіт. Постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 р. №175, визначено порядок організації та проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Адміністрація Корабельного району Миколаївської міської ради уклала угоду (№ 140314022800001 від 28.02.2014) з Корабельним центром зайнятості про організацію та проведення оплачуваних громадських робіт на виконання робіт з благоустрою. Протягом 9 місяців 2014 року до громадських робіт було залучено 78 осіб.

За період січень-червень 2014 р. до участі в громадських та тимчасових роботах залучено 204 особи. Роботи проводились на підприємствах: адміністрація Корабельного районного району, ТОВ «Очерет», фермерські господарства «Владам» та «Квант», ПП «Висотник», ТОВ ЦІТ «Парус-Единение», ТОВ «Рабен», ПП «Таран и К».

Показники активної політики зайнятості в Корабельному районі виконуються в повному обсязі, з тенденцією до перевиконання.

Станом на 01.01.2014 р. на обліку в центрі зайнятості перебувало 544 безробітних. За період січень-вересень 2014 р. зареєстровано – 783 безробітних. Всього безробітних, що були зареєстровані у звітному періоді в Корабельному РЦЗ – 1327 осіб. На кінець звітного періоду на обліку перебувають 416 зареєстрованих безробітних.

За період січень-вересень 2014 року працевлаштовані 1188 особи, з них зареєстрованих безробітних 333 особи. За звітний період професійне навчання пройшли 276 безробітних, започаткували власну справу за сприяння служби зайнятості 25 осіб, 3 особи отримали ваучер для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці.

 

Mykolrada

vru1

prezident

kmu

decent_vlad

calc

header_bg

dfs

MykolaevOblEnergo

gaz

logo_zavod

Погода в Николаеве

Пользователи : 2
Статьи : 1891
Ссылки : 6
Просмотры материалов : 754469

time

 

Графіки прийому громадян

депутатами та держслужбовцями

району

 convertmin

 54050, Україна, м.Миколаїв,

просп.Богоявленський, 314

Електронна приймальня

znak

 

Питання "гарячої лінії"