Головна
yvagaДо уваги керівників підприємств, установ, організацій
ЗВЕРНЕННЯ
організаційного комітету з підготовки та проведення Дня охорони праці в Україні у 2020 році

Згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 щороку 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці. Цьогоріч Україна вкотре долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці та мала намір провести заходи до Всесвітнього дня охорони праці за тематикою, що присвячена вирішенню проблеми насильства і домагань у сфері праці.

Однак запланованому завадила надзвичайна подія - спалах коронавірусної інфекції COVID-19, яка розпочалася в Китаї, згодом охопила Південну Корею, Іран, країни західної Європи, а сьогодні вже панує у всьому світі. Тож темою Всесвітнього дня охорони праці-2020 стала боротьба з пандемією смертельно небезпечної недуги.

У процесі підготовки до відзначення Дня охорони праці в Україні, яка фактично збіглася в часі з першими проявами «коронакризи», стало зрозумілим, що перед усім українським суспільством постав досі нечуваний виклик, який вимагає особливих заходів та зусиль.

Перші випадки захворювання було зафіксовано у грудні 2019 року, а вже 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила про пандемію через спалах коронавірусної інфекції. Зокрема генеральний директор ВООЗ Тедрос Адхан Гебреісус заявив: «Це не просто криза охорони здоров'я, це криза, яка торкнеться кожного сектору. Тому кожен сектор і кожна людина повинні бути залучені в боротьбу». Того ж дня постановою КМУ від 11.03.2020 № 211 в Україні було запроваджено карантинні заходи, які в подальшому уряд подовжив і посилив.

Ухвалені на законодавчому рівні заходи спрямовані передусім на протидію поширенню коронавірусної інфекції та передбачають обмеження на проведення масових заходів, заборону діяльності закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів соціально-культурної сфери, запровадження карантину в навчальних закладах усіх рівнів, обмеження функціонування громадського транспорту та пасажирських перевезень

Щоб стримати поширення COVID-19 і зберегти життя та здоров'я людей, зазначені рішення, безумовно, були правильними та потрібними. Але разом з тим, як наслідок їх впровадження, ми можемо спостерігати невтішну картину економічного спаду в країні: у всіх галузях та сферах. Такий стан справ породжує серйозні загрози, які за своєю суттю - справжнісінька криза, що впливає не тільки на виробництво товарів і послуг, споживання та інвестиції, а й може спричинити «шок» на ринку праці, який ми вже фактично маємо.

Першочергові оцінки Міжнародної організації праці вказують на потенційну загрозу неабиякого зростання безробіття і неповної зайнятості, скорочення робочого часу, суттєвого зниження заробітної плати та доходів працівників тощо.

Це нові виклики як для держави, так і для всіх тих, хто відповідає за найманих працівників у країні. На сьогодні від соціальної свідомості роботодавців залежить не тільки життя і здоров'я всіх громадян України, а й стійкість та цілісність нашої держави.

Зупинка економічної активності бізнесу, врешті-решт, обов'язково закінчиться, а збережений трудовий капітал стане для підприємств рушійною силою, яка забезпечить у подальшому відновлення економічного зростання.

Звертаємо увагу керівників підприємств, установ, організацій, де неможливо забезпечити дистанційний режим роботи під час карантину, на забезпечення нагальних профілактичних та протиепідемічних заходів для недопущення поширення випадків захворювання на COVID-19.

Особливу увагу потрібно приділити захисту лікарів та інших медичних працівників, що перебувають в епіцентрі складної ситуації, виконуючи професійні обов'язки з надання медичної допомоги пацієнтам, збереження їх здоров'я та життя.

Водночас, постановою КМУ від 25.03.2020 № 256 рекомендовано підприємствам, установам та організаціям незалежно від форми власності на час встановлення карантину не звільняти працівників, які виконують визначену трудовим договором роботу вдома, та працівників, які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину, що також сприяє збереженню трудових прав працівників у цей непростий час.

Запровадження карантинних заходів змусило підприємства переглянути не тільки свої звичні плани, а й ставлення до профілактики виробничого травматизму, особливо до ймовірного зараження працівників новою невивченою формою інфекції. Тепер життя і здоров'я найманих працівників напряму залежить від ставлення роботодавців до своїх кадрів, до них особисто та їх сімей.

В умовах глобальної пандемії нового коронавірусу для запобігання поширенню інфекції, захисту здоров'я громадян та надання допомоги хворим, суспільство має об'єднати зусилля заради подолання наслідків епідемії.

Підсумовуючи зазначене, закликаємо всіх долучитися до відзначення Дня охорони праці в Україні та забезпечити широку інформаційну кампанію для захисту та збереження життя та здоров'я працівників.

 

dpsПодаткова знижка, у зв'язку з витратами на оплату державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, – це документально підтверджена сума витрат платника податку - резидента, у зв'язку з придбанням товарів, робіт або послуг у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України (далі – ПКУ).

Порядок застосування податкової знижки визначено ст.166 ПКУ. Платник податку на доходи фізичних осіб має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п.164.6 ст.164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, зокрема, суму витрат платника податку на оплату вартості державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита.

Алгоритм нарахування податкової знижки щодо зменшення оподатковуваного доходу платника податку на суму витрат, понесених на оплату державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита, за наслідками звітного податкового року розраховується наступним чином:

- визначається база оподаткування шляхом зменшення річної суми нарахованої заробітної плати на суму страхових внесків до Накопичувального фонду, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності (інформацію щодо сум нарахованого загального річного оподатковуваного доходу, застосованих пільг, утриманого податку на доходи фізичних осіб, фізичні особи отримують у вигляді довідки про доходи від свого роботодавця);

- розраховується сума податку на доходи фізичних осіб на яку зменшуються податкові зобов'язання у зв'язку з використанням права на податкову знижку: з суми податку на доходи фізичних осіб утриманого із заробітної плати за рік віднімаємо суму податку на доходи фізичних осіб, визначену як добуток бази оподаткування, зменшеної на суму понесених платником податку витрат на оплату державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита, та ставки податку 18 відсотків.

При цьому, сума, що має бути повернута, зараховується на банківський рахунок платника податку, відкритий у будь-якому комерційному банку, або направляється поштовим переказом на адресу, зазначену у податковій декларації про майновий стан і доходи протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.

Головне управління ДПС у Миколаївській області

 

info_logoРекомендації щодо протидії поширенню коронавірусу

З метою протидії поширенню випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусною інфекцією COVID-19, рекомендуємо працівникам та відвідувачам виконавчої дирекції Фонду та її робочих органів дотримуватися заходів обережності та санітарно-гігієнічних норм.

Як захиститися від інфікування:

уникайте близького контакту з тими, хто має гарячку або кашель;

не торкайтеся обличчя немитими руками;

часто мийте руки з милом чи обробляйте дезінфекційними засобами;

під час кашлю та чхання прикрийте рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викиньте серветку та вимийте руки;

не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження;

варто регулярно проводити прибирання на робочому місці: очищати поверхні, стільниці та дверні ручки відповідними дезінфекційними засобами.

Як запобігти поширенню інфекції:

якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря;

якщо відчуваєте симптоми респіраторного захворювання, обмежте контакти з іншими людьми і використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно заміняти/знезаражувати);

якщо ви відвідували країни, де зафіксовано випадки COVID-19, і протягом 2 тижнів після цього у вас виникли симптоми респіраторного захворювання, негайно зверніться по медичну допомогу;

необхідно дезінфікувати поверхні, яких торкалася інфікована людина;

обмежити проведення та участь в культурно-масових заходах, уникайте місць масового скупчення людей.

Більш детальні рекомендації Міністерства охорони здоров'я України для громадян щодо коронавірусу 2019-nCoV

Відповіді на основні питання щодо коронавірусу: на сайті http://covid19.com.ua/

 

Адміністрація Корабельного району Миколаївської міської ради надала допомогу відділенню Корабельного району міського територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у доставці літнім одиноким пенсіонерам наборів продуктів повсякденного вжитку, які були надані мережею продуктових магазинів АТБ.

1234

 

diya-osvitaНа виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2019 року № 849, зокрема, цілі: «Українець, який хоче мати цифрові навички, може їх вільно набути», Міністерство цифрової трансформації запустило національну онлайн-платформу з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», яка наразі доступна в мережі Інтернет за посиланням: osvita.diia.gov.ua.

На онлайн-платформі кожен громадянин може безкоштовно опанувати цифрові навички за новим сучасним форматом - освітні серіали. Наразі, на платформі доступний онлайн-курс «Оплата комуналки онлайн. Залишайся вдома» (https://osvita.diia.gov.ua/courses/komunalka-online). Освітній серіал допоможе громадянам, особливо людям поважного віку, навчитися різним способам оплати комунальних платежів, не виходячи з дому. Теми серій охоплюють оплату комунальних платежів: на сайтах комунальних підприємств, за допомогою платіжного сервісу, на сайтах банків, у мобільних застосунках банків.

 

22 квітня 2020 року на виконання пункту 2 протоколу № 5 від 20.03.2020 позачергового засідання регіональної комісії з питань техногенно- екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при Миколаївській облдержадміністрації робочою групою у складі представників адміністрації Корабельного району, Держпродспоживслужби та Корабельного райвідділу поліції проведено рейд- обстеження ринків, розташованих на території району, а саме: ринок «Фенікс», ТД «Генікс Юг», ринок «Корабельний». ТОВ «Жовтневий- 1».

На всіх ринках роботу призупинено.

У ході перевірки 14- ти об'єктів мережі торгових закладів мкр. Широка Балка з питань дотримання карантинних вимог та обмежень, грубих порушень не виявлено, незначні недоліки усунуто в ході рейду - обстеження.

Представникам торгових закладів надано інформаційні матеріали щодо проведення карантинних обмежень та заходів з попередження та розповсюдження коронавірусної хвороби COVID- 19.

IMG-254502767d7652e28b7e391512a75abf-VIMG-aaacd78265bb85a2e2019a4691eea891-VIMG-be89bb14dc3f001545fda233efd5fc50-V

 

citylight_12_1Відділ з гуманітарних питань адміністрації Корабельного району Миколаївської міської ради інформує:

Основні чинники, через які підлітки та молодь можуть бути залучені в торгівлю людьми:

-бідність та необхідність заробляти на життя, щоб допомогти сім'ї;

-прагнення до легкого «кращого життя»;

-нерозуміння дітьми, батьками або особами, які ними опікуються негативних наслідків, які можуть виникнути для дітей, що залишають сім'ю заради роботи;

-соціальне сирітство, безпритульність чи бездоглядність;

-невідвідування навчального закладу або неможливість оплатити навчання;

-недооцінка дітьми або батьками цінності освіти;

-насильство в сім'ї;

-політичні конфлікти або природні катастрофи, що призвели до розрухи в національній економіці або до втрати батьків;

-міграція в пошуках роботи;

-традиція переселення сільських дітей до міських родичів;

-гендерна дискримінація.

Основні засоби, що використовуються торгівцями людьми для залякування та контролю своїх жертв:

1.Боргова кабала – фінансові зобов'язання, де праця жертви використовується для того, щоб виплатити борг, який було видано на невизначений термін;

2.Ізоляція – жертв часто ізолюють для того, щоб вони не могли попросити чи отримати допомогу;

3.Конфіскація паспортів чи документів, які встановлюють особистість жертви;

4.Використання погроз насильства по відношенню до жертви чи членів її родини;

5.Контроль фінансів жертви – вилучання зароблених грошей для їхнього зберігання;

6.Вживання алкогольних та наркотичних засобів – жертв змушують приймати алкогольні та наркотичні засоби для контролю їхньої свідомості.

Національна «гаряча лінія» з питань запобігання

торгівлі людьми 0 800 505 501

Також Ви можете звернутись до районного відділу поліції

40-20-02

До відділу з гуманітарних питань адміністрації Корабельного району

60-02-93

60-02-23

 

Mykolrada

vru1

prezident

kmu

decent_vlad

header_bg

dfs

MykolaevOblEnergo

Погода в Николаеве

Пользователи : 2
Статьи : 3388
Ссылки : 6
Просмотры материалов : 1211054

 

 

 

Наші контакти:

54050, Україна, м.Миколаїв,

проспект Богоявленський, 314

 

 

 

тел. (0512) 60-02-71, факс (0512) 60-02-59

Електронна адреса для звернень

[email protected]

znak

Питання "гарячої лінії"