Головна

Платники податків Миколаївщини перерахували 198,8 млн грн військового збору

У Головному управлінні ДПС у Миколаївській області повідомляють, що платники податків Миколаївщини активно підтримують українське військо, прозоро та відповідально сплачуючи військовий збір.

sbir

Як результат, у січні - травні 2021 року з доходів мешканців Миколаївщини до державного бюджету перераховано 198,8 млн грн військового збору, що на 32,4 млн грн більше, ніж у відповідному періоді 2020 року.

Нагадаємо, що військовим збором оподатковуються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв'язку з трудовими відносинами. Відтак, платники, які бажають підтримувати армію, повинні дбати про отримання легальних доходів та щомісячно здійснювати посильний фінансовий внесок на потреби Збройних Сил України.

Ставка військового збору складає 1,5 відс. від об'єкту оподаткування.

Відповідно до Податкового кодексу України платниками та відповідальними за нарахування військового збору є:

фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;

фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;

податковий агент.

Військовий збір у повному обсязі перераховується до державного бюджету.

Головне управління ДПС у Миколаївській області

 
pfuУВАГА!!!
10 червня 2021 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі"

10 червня 2021 року набрав чинності Закон України від 5 лютого 2021 року № 1217-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі".

Законом запроваджується облік трудової діяльності в електронній формі, що дозволяє не оформляти/не вести паперові трудові книжки.

Пенсійний фонд України протягом п'яти років має включити до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування відсутні дані про трудову діяльність працівників на підставі відомостей, наданих страхувальниками.

За наявності повної інформації в реєстрі застрахованих осіб про всі періоди трудової діяльності особи пенсію за віком буде призначено автоматично (без звернення особи) з дня, що слідує за днем досягнення пенсійного віку.

За бажанням особа може одержувати пенсію з більш пізнього віку.

Текст Закону тут https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1217-20#Text

 

zemelnaЧи повинні фізичні пособи (громадяни) подавати податкову декларацію з плати за землю?

Головне управління ДПС у Миколаївській області інформує, що відповідно до п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) плата за землю – обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Пунктом 286.2 ст. 286 ПКУ встановлено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму плати за землю щороку станом на 01 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, а надалі такий витяг подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Нарахування фізичним особам сум плати за землю проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають платнику податку у порядку, визначеному ст. 42 ПКУ, до 01 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за ст. 58 ПКУ (абзац перший п.285.5 ст. 286 ПКУ).

У аналогічному порядку контролюючі органи здійснюють нарахування сум орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Отже, фізичні особи (громадяни), які оформили правовстановлюючі документи на земельну ділянку (свідоцтво про право власності або користування земельної ділянки) або договори оренди земельної ділянки державної та комунальної власності, не подають до контролюючих органів податкові декларації з плати за землю.

Головне управління ДПС у Миколаївській області

 

Чи оподатковується ПДФО та військовим збором сума допомоги по вагітності та пологах, що виплачується особі, яка здійснює незалежну професійну діяльність?

Згідно з частиною першою ст. 19 Закону України від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 1105) право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності мають застраховані особи – громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.

diyalnist

Це право виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення), зайняття підприємницькою та іншою діяльністю, якщо інше не передбачено законом.

Статтею 20 Закону № 1105 встановлено види матеріального забезпечення та соціальних послуг за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності. Зокрема, за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності надається такий вид матеріального забезпечення як допомога по вагітності та пологах.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, врегульовано Податковим кодексом України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, регламентується ст. 178 ПКУ.

Відповідно до п. 178.1 ст. 178 ПКУ особи, які мають намір здійснювати незалежну професійну діяльність, зобов'язані стати на облік у контролюючих органах за місцем свого постійного проживання як самозайняті особи та отримати довідку про взяття на облік згідно із ст. 65 ПКУ.

При цьому доходи громадян, отримані протягом календарного року від провадження незалежної професійної діяльності, оподатковуються за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 ПКУ (18 відс.) (п. 178.2 ст. 178 ПКУ).

Отже, дохід у вигляді матеріального забезпечення, який виплачується Фондом соціального страхування України, не включається до доходу особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, проте оподатковується за загальними правилами, встановленими ПКУ для платників податків фізичних осіб.

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб податком на доходи фізичних осіб регламентується розд. ІV ПКУ, відповідно до п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 якого не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, зокрема, сума допомоги по вагітності та пологах, сума страхових виплат, які отримує платник податку з фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування згідно із законом.

Разом з тим, об'єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ (п.п. 1.2 п. 16 прим.1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ).

Відповідно до п. 163.1 ст. 163 ПКУ об'єктом оподаткування є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого включаються інші доходи, крім зазначених у ст. 165 ПКУ.

Ставка військового збору становить 1,5 відс. об'єкта оподаткування, визначеного п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ (п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ).

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ (п.п. 1.4 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ).

Пунктом 1.7 п.п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ передбачено, що звільняються від оподаткування збором доходи, що згідно з розд. ІV ПКУ не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою).

Таким чином, дохід, отриманий фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, у вигляді допомоги по вагітності та пологах, що виплачується з Фонду соціального страхування України, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

Головне управління ДПС у Миколаївській області

 

PVDВід Миколаївщини до державної скарбниці надійшло майже 1,1 млрд грн ПДВ

ДПС Миколаївщини ефективно відпрацьовує ризикові операції суб'єктів господарської діяльності, виявляє і руйнує схеми з формування фіктивного податкового кредиту, що забезпечує збільшення обсягів декларування ПДВ до сплати в бюджет.

Вагомі показники із збору ПДВ свідчать про ефективне адміністрування цього податку, підвищення рівня аналітичної роботи, послідовну боротьбу з податковими схемами, забезпечення сприятливих умов для ведення бізнесу у регіоні.

Як повідомили в управлінні з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків ГУ ДПС у Миколаївській області, у січні-травні 2021 року до державного бюджету мобілізовано майже 1,1 млрд грн ПДВ з вироблених в Україні товарів, що на 26,2 млн грн, або на 2,5 відс. перевищує минулорічні надходження з ПДВ за вказаний період.

Головне управління ДПС в Миколаївській області

 

БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ

bezpeka1bezpeka2

 

11Легальна праця зумовлює соціальну стабільність в суспільстві!

Відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам законодавства. «Нелегалізована» зайнятість має безліч негативних наслідків як для працівників, так і для роботодавців.

Працівники, які погодилися працювати без офіційного оформлення, втрачають можливість користування державними гарантіями, зокрема: субсидією, державною соціальною допомогою малозабезпеченим сім'ям, втрачають трудовий стаж, право на допомогу по безробіттю і пенсійне забезпечення. Отримуючи таким чином заробітну плату неофіційно, «в конвертах», працівники позбавляють себе можливості користуватись щорічними відпустками, а у випадку виробничої травми або захворювання – оплати лікарняних листів, страхових виплат і т д.

Роботодавець, в свою чергу, не застрахований від невідповідальних працівників. А тому відсутність офіційно оформлених трудових відносин з працівниками може призвести до позбавлення права вимагати у працівника виконання роботи належним чином або дотримання працівником правил внутрішнього трудового розпорядку та режиму роботи. За таких умов роботодавець не зможе притягнути найманого працівника як до матеріальної відповідальності, так і застосувати до нього дисциплінарне стягнення.

Звертаємо увагу, що на роботодавців, які використовують нелегальну працю, очікують фінансові санкції.

 

УВАГА! Офіційна інформація!

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2021 № 517 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції», у поточному році бюджетні кошти спрямовуються на державну підтримку за такими напрямами:

1) дотація за бджолосім'ї;

2) часткове відшкодування вартості племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів;

3) часткове відшкодування вартості об'єктів;

4) компенсація вартості об'єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів;

5) часткове відшкодування вартості об'єктів із зберігання та переробки зерна;

6) дотація за утримання кіз та овець;

7) дотація за приріст корів.

Інформаційна довідка щодо державної підтримки тваринництва у 2021 році

 

Mykolrada

vru1

prezident

kmu

decent_vlad

header_bg

dfs

MykolaevOblEnergo

Погода в Николаеве

Пользователи : 2
Статьи : 3388
Ссылки : 6
Просмотры материалов : 1210827

 

 

 

Наші контакти:

54050, Україна, м.Миколаїв,

проспект Богоявленський, 314

 

 

 

тел. (0512) 60-02-71, факс (0512) 60-02-59

Електронна адреса для звернень

[email protected]

znak

Питання "гарячої лінії"