Головна

pfu

Зміни в організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги

Кабінетом Міністрів України 29 березня 2021 року прийнято постанову № 277 «Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України».

Відповідно до постанови, до 1 вересня 2021 року Пенсійний фонд України проведе перший конкурс для відбору організацій, які здійснюватимуть виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України. До його проведення виплату і доставку пенсій здійснюватиме АТ «Укрпошта».

За місцем фактичного проживання з 1 вересня 2021 року отримуватимуть пенсії та грошову допомогу:

1. Люди з інвалідністю І групи;

2. Особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;

3. Особи, які досягли 80-річного віку;

4. Одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

Особи з вищезазначених категорій отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за власним вибором: або через організацію, відібрану на конкурсі, або через обраний самостійно банк з числа уповноважених.

Інші категорії пенсіонерів, які на сьогодні отримують виплати у відділеннях АТ «Укрпошта» або з доставкою додому листоношами, до 1 вересня 2021 року повинні обрати один з уповноважених банків для здійснення подальшої виплати пенсій з переліку який можна переглянути на інформаційній сторінці Пенсійного фонду України в розділі «Бюджет/Перелік банків, уповноважених на виплату пенсій» за посиланням: https://www.pfu.gov.ua/.

У разі, якщо до визначеного терміну громадяни не зроблять вибір, виплата пенсій кожному з таких одержувачів з 1 вересня 2021 року здійснюватиметься через поточний рахунок в АТ «Ощадбанк», який буде відкритий за зверненням органу Пенсійного фонду України, про що одержувача буде проінформовано. Громадяни можуть будь-коли змінити уповноважений банк за власним бажанням.

 

pilЩоб отримати пільгу із сплати земельного податку-подайте заяву до 1 травня 2021 року

Головне управління ДПС у Миколаївській області повідомляє, що для застосування пільги по земельному податку громадянам необхідно подати заяву не пізніше 30 квітня.

Згідно зі статтями 269 та 270 Податкового кодексу України, платниками земельного податку є, зокрема, власники земельних ділянок та землекористувачі, а об'єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

Однак, є певні категорії платників податків, які звільняються від сплати земельного податку, а саме:

особи з інвалідністю першої і другої групи;

громадяни, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

пенсіонери (за віком);

ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

громадяни, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії зазначених вище категорій фізичних осіб, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Слід зазначити, що якщо громадянин пільгової категорії станом на 01 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, площа яких перевищує межі граничних норм, йому необхідно до 01 травня поточного року подати письмову заяву в довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги (далі – заява про застосування пільги). Пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з базового податкового (звітного) періоду, в якому подано таку заяву, та діє до початку місяця, що настає за місяцем подання нової заяви про застосування пільги.

Якщо право на пільгу у громадянина пільгової категорії, який має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, виникає протягом календарного року та/або він набуває право власності на земельну ділянку/земельні ділянки одного виду використання, йому слід подати заяву про застосування пільги до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки протягом 30 календарних днів з дня набуття такого права на пільгу та/або права власності.

Головне управління ДПС у Миколаївській області

 

transpЗ якої дати визначається термін використання легкового автомобіля з метою оподаткування транспортним податком?

Головне управління ДПС у Миколаївській області повідомляє, що згідно з п.п. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 розд. ХІІ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755 – VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального.

Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному вебсайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального.

Підпунктом 267.6.3 п. 267.6 ст. 267 ПКУ визначено, що органи внутрішніх справ зобов'язані до 1 квітня 2015 року подати контролюючим органам за місцем реєстрації об'єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку та справляння податку фізичними та юридичними особами.

Докладно...

 

27.04.2021 року з метою контролю за виконанням карантинних обмежень, пов'язаних із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, робочою групою у складі представників головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області та спеціалістів відділу координації торгівлі та підприємництва адміністрації Корабельного району м. Миколаєва проведено рейд – обстеження 21-го об'єкта, а саме: 7-ми непродовольчих та 12-ти продовольчих крамниць, закладів громадського харчування – 2.

У ході рейду було складено 2 протоколи за статтею 44-3 (частина друга) Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» («Порушення правил щодо карантину людей»), що передбачає штраф від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

2627

 

22.04.2021 року з метою контролю за виконанням карантинних обмежень, пов'язаних із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, робочою групою у складі представників головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області та спеціалістів відділу координації торгівлі та підприємництва адміністрації Корабельного району м. Миколаєва проведено рейд – обстеження 32-х об'єктів, а саме: 22-х непродовольчих та 5-ти продовольчих крамниць, закладів громадського харчування – 3, салонів краси- 2.

У ході рейду було складено 1 протокол за статтею 44-3 (частина друга) Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» («Порушення правил щодо карантину людей»), що передбачає штраф від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, 1 протокол за статтею 42 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» («Порушення санітарних норм»), що передбачає штраф від одного до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від шести до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

2524
 

servisОльга Купчишина презентувала ГУ ДПС у Миколаївській області на Ярмарку вакансій

Головне управління ДПС у Миколаївській області завжди відкрите до працевлаштування амбітної, доброчесної, відповідальної та цілеспрямованої молоді. Про це повідомила в.о. заступника начальника ГУ ДПС у Миколаївській області Ольга Купчишина під час презентації роботи Служби на Ярмарку вакансій, у рамках проведення Тижня кар'єри 2021 «Могилянський ProfiStart».

Під час презентації Ольга Купчишина ознайомила аудиторію з організаційною структурою ГУ ДПС у Миколаївській області, акцентуючи увагу на структурні підрозділи, у яких на даний момент наявні вільні вакансії. «Організаційна структура ДПС Миколаївщини побудована за функціональним принципом, та на сьогоднішній день складає 687 осіб. На кожний структурний підрозділ, відповідно до функціональних повноважень, покладено виконання завдань. Для молодих спеціалістів цікавою буде як робота у підрозділах, які безпосередньо здійснюють адміністрування податків, так і у підрозділах, які здійснюють організаційне, кадрове та бухгалтерське забезпечення», - зазначила Ольга Купчишина.

Також під час презентації Ольга Купчишина звернула увагу присутніх на переваги роботи в ГУ ДПС у Миколаївській області, серед яких можна виділити: можливість кар'єрного зростання, постійний особистісний розвиток, стабільну гарантовану ринкову заробітну плату та соціальну захищеність.

Особливу зацікавленість у аудиторії викликало питання щодо програми адаптації новопризначених працівників в ГУ ДПС у Миколаївській області. Слід зазначити, що програма адаптації дуже допомагає у професійному зростанні, засвоєнні необхідних навичок для роботи, а також у вивченні правил та традицій поведінки.

На звершення заходу Ольга Купчишина висловила впевненість, що працевлаштування молоді в Головному управлінні ДПС у Миколаївській області буде – це потужний старт для подальшої кар'єри, адже робота у податковій службі Миколаївщини відкриває перспективи постійного самовдосконалення та надає можливість набути унікального досвіду.

Нагадуємо, що детальніше ознайомитись з інформацією про конкурсні добори на зайняття вакантних посад у Головному управлінні ДПС у Миколаївській області можна на субсайті ГУ ДПС у Миколаївській області за посиланням: https://mk.tax.gov.ua/dfs-u-regioni/robota-z-pers/, або на Порталі вакансій, за посиланням: https://career.gov.ua/.

Головне управління ДПС у Миколаївській області

 
NERUHВласники нерухомості сплатили до місцевих бюджетів Миколаївщини
26,4 млн грн податку на нерухомість

Завдяки постійній цілеспрямованій роботі щодо визначення об'єкта оподаткування податком на нерухоме майно, відмінним від земельної ділянки (так званий «податок на нерухомість») та суми податку до сплати, у січні - березні 2021 року платники податків Миколаївщини сплатили до місцевих бюджетів 6,4 млн грн податку на нерухомість, що майже на 1,1 млн грн більше, ніж у відповідному періоді 2020 року.

Як повідомив в.о. начальника Головного управління ДПС у Миколаївській області Дмитро Прокоф'єв, лідерами у сплаті податку на нерухомість є власники об'єктів нерухомості – юридичні особи, внесок яких у місцеві бюджети Миколаївщини за 3 місяці 2021 року становить майже 23,7 млн гривень. Фізичні особи – власники майна перерахували до місцевих скарбниць 2,7 млн грн податку на нерухомість.

«В умовах децентралізації влади сплачені до бюджетів місцевих громад податки є джерелом фінансування соціальної сфери, можливістю використовувати бюджетні надходження на розвиток інфраструктури та впровадження ефективних проектів розвитку регіону», - зазначив Дмитро Прокоф'єв.

Головне управління ДПС у Миколаївській області

 

20.04.2021 року з метою контролю за виконанням карантинних обмежень, пов'язаних із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, робочою групою у складі представників головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області та спеціалістів відділу координації торгівлі та підприємництва адміністрації Корабельного району м. Миколаєва проведено рейд – обстеження 29-ти об'єктів, а саме: 14-ти непродовольчих та 13-ти продовольчих крамниць, закладів громадського харчування – 2.

У ході рейду було складено 3 протоколи за статтею 44-3 (частина друга) Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» («Порушення правил щодо карантину людей»), що передбачає штраф від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, 1 протокол за статтею 42 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» («Порушення санітарних норм»), що передбачає штраф від одного до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від шести до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А також, складено 2 акти санітарно- епідемічного обстеження об'єктів господарювання.

2223

 

Mykolrada

vru1

prezident

kmu

decent_vlad

header_bg

dfs

MykolaevOblEnergo

Погода в Николаеве

Пользователи : 2
Статьи : 3388
Ссылки : 6
Просмотры материалов : 1210826

 

 

 

Наші контакти:

54050, Україна, м.Миколаїв,

проспект Богоявленський, 314

 

 

 

тел. (0512) 60-02-71, факс (0512) 60-02-59

Електронна адреса для звернень

[email protected]

znak

Питання "гарячої лінії"