Головна

b011e428fcf1af8c3329f95c78b8cfe0Спалювання опалого листя - дана проблема стосується кожного!

Шановні мешканці Корабельного району!

Кожної осені місто Миколаїв втопає у диму від спалювання сміття, сухої трави, опалого листя тощо.

Адміністрація Корабельного району нагадує, що спалювання листя на подвір'ях є надзвичайно шкідливим для здоров'я людей та екологічного стану у місті. Зокрема, багато українців мають алергію на дим, тому з початком осені суттєво зростає захворюваність.


Вдихання диму спричиняє:

• зниження імунітету;

• загострення хронічних захворювань;

• алергію;

• хвороби дихальних шляхів;

• онкологічні проблеми.

При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. Разом з димом в повітря вивільняються пестициди та радіонукліди, накопичені рослинами протягом року. Нерідко разом з листям горить сміття, що спричиняє ще потужніше забруднення атмосферного повітря. При горінні гуми, окрім згаданого, утворюються канцерогенна сажа та оксиди сірки, останні викликають респіраторні захворювання. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини.

Окрім безпосередньої шкоди людському здоров'ю, спалювання рослинних залишків становить суттєву загрозу природі:

з листям згорають зимуючі корисні комахи, такі як сонечка;

руйнується ґрунтовий покрив (вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми), відбувається збіднення ґрунту;

знищується насіння і коріння трав'янистих рослин;

пошкоджуються нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння;

в 2-4 рази зростає промерзання ґрунту.

Крім того, виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки; зростає загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків; погіршується видимість на дорогах, збільшується частота ДТП.

Що ж робити з опалим листям?

Найбільш дружнім по відношенню до довкілля шляхом утилізації опалого листя є компостування. Найціннішою характеристикою компосту є великий вміст у ньому необхідних рослинам хімічних сполук. Щорічне прибирання листя в парках призводить за 20 років до 50%-го зниження приросту деревини. Те саме відбувається і на присадибних ділянках, в садах.
Для компостування листя складають у купи шириною 2 м і висотою до 1,7 м. в основу купи вкладають до 25 см шар землі. Кожен з шарів листя не має перебільшувати 30 см. На цю ж купу можна скидати пташиний послід, харчові рештки. Кожен з шарів присипають землею. Протягом літа компост 2-3 рази перелопачують. Компост вважається готовим, якщо перетворився на однорідну темну розсипчасту масу. При літній закладці компост дозріває за 2-3 місяці, при осінній – за 6-8. Аналогічно, компостування можна проводити в траншеях глибиною до 1 м і шириною 1,5 м. Траншейне компостування більш зручне з міркувань того, що при ньому компост рівномірно зволожується і не пересихає.
Використовувати компост в якості добрива можна вже через рік після закладки. Його корисні властивості зберігатимуться ще 4 роки. Корисне використання компосту в якості прикореневої підкормки дерев і кущів.

Одночасно з цим, адміністрація Корабельного району попереджає керівників підприємств, учбових та дошкільних закладів, закладів охорони здоров'я, інших організацій, які розташовані на території району, а також мешканців приватного сектору про заборону спалювання опалого листя та іншої сухої рослинності.

Спалювання рослинних залишків є прямим порушенням п. 12.2.11 Правил благоустрою м.Миколаєва та тягне за собою адміністративну відповідальність за ст.152 Кодексу України про адміністративне правопорушення.

 

uvagaОголошення

Публічне представлення інформації про виконання показників міського бюджету за 2018 рік адміністрацією Корабельного району Миколаївської міської ради відбудеться 12 березня 2019 року у великому залі виконавчого комітету Миколаївської міської ради, вул. Адміральська, 20.

Початок заходу о 09.00, черговість виступу - № 9 (об. 11.40).

 

Свято весни та жіночності

Напередодні Міжнародного жіночого Дня 8 Березня в Корабельному районі м. Миколаєва у Палаці культури «Корабельний» відбулась святкова програма за участю керівництва району, трудових колективів організацій, підприємств, навчальних установ, закладів культури та спорту району.

З вітальним словом до учасників урочистостей звернулись міський голова Олександр Сенкєвич та перший заступник голови адміністрації району Олександр Гвозденко, які подякували жінкам району за їх самовіддану працю, їх велике материнство, відданість, ніжність і добро, яке було, є і буде вічним на землі. Побажав найкращій половині людства квітучої молодості, любові рідних та близьких, безмежного шанування від оточуючих.

Прекрасних дам, гостей урочистостей вітали артисти Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв та артисти палацу культури «Корабельний». Своїм запалом вони створили атмосферу весняної піднесеності.

Адміністрація та мешканці Корабельного району виносять щиру подяку артистам за святковий весняний настрій!

IMG_20190305_150248IMG_20190305_151333IMG_20190305_151746_1IMG_20190305_160420IMG_20190305_161905IMG_20190305_162105

 

Найкращих жінок Корабельного району м. Миколаєва нагороджено Почесними грамотами голови адміністрації району

IMG_7058

Напередодні Міжнародного жіночого Дня в малій залі адміністрації Корабельного району за багаторічну працю, професійну майстерність, особистий внесок у соціально-економічний розвиток району, плідну громадську діяльність Почесними грамотами голови адміністрації Корабельного району було  відзначено  найкращих жінок району:

Круглікову Тамару Іванівну – фрезерувальника 5 розряду ремонтно- механічної дільниці ТОВ «Морський спеціалізований порт НІКА-ТЕРА».

Прокоф'єву Галину Валентинівну – інженера-конструктора ТОВ «Елеваторпромсервіс».

Волшукову Любов Леонідівну – бригадира цеху № 1 ДП Миколаївського авіаремонтного заводу «НАРП».

Фефелову Катерину Броніславівну – оператора пульта управління дільниці згущення БОДЗ дирекції з виробництва ТОВ «Миколаївський глиноземний завод».

Павлову Ольгу Павлівну – фахівця з державних закупівель ТОВ «Миколаївський тепловозоремонтний завод».

Клименко Тетяну Василівну – диспетчера з залізничних операцій району (вантажного) ДП «Стивідорна компанія «Ольвія».

Зайцеву Тетяну Вікторівну – виконуючого обов'язки завідуючого терапевтичним відділенням Миколаївської міської лікарні № 5.

Грициву Катерину Олександрівну – медичну сестру загальної практики сімейної медицини сімейної амбулаторії № 2 комунального неприбуткового підприємства  Миколаївської міської ради «Центр  первинної медико- санітарної допомоги № 7».

Таратухіну Катерину Павлівну – директора Миколаївської вечірньої школи № 1.

Моторну Зінаїду Володимирівну – директора Миколаївської загальноосвітньої школи № 47.

Нагороджуваних привітав перший заступник голови адміністрації Корабельного району Олександр Гвозденко.

IMG_7061IMG_7068IMG_7076IMG_7078IMG_7080

 

pensПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 1 БЕРЕЗНЯ

І. Проведення перерахунку у зв'язку із збільшенням показника середньої заробітної плати.

Вперше з 1 березня 2019 року пройде автоматичний перерахунок раніш призначених пенсій відповідно до ч. 2 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Формула перерахунку залишається незмінною. Вона застосовувалася для осучаснення пенсій в жовтні 2017 року, за нею розраховуються новопризначені пенсії та будуть автоматично переглядатися пенсії кожного року. Ця формула враховує стаж (роки сплати соціальних внесків), рівень заробітної плати, яку отримував пенсіонер, і рівень середньої заробітної плати по країні – спеціальний показник для розрахунку пенсійних виплат. І саме цей показник буде тепер щорічно збільшуватись, а отже і збільшуватиметься загальний розмір пенсії.

докладно...

 

До уваги мешканців Корабельного району, які утримують у своєму господарстві молодняк ВРХ!

73162

Відповідно до пункту 9 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 року № 110, адміністрація Корабельного району Миколаївської міської ради розпочала приймати документи від фізичних осіб – власників великої рогатої худоби, які мають право на отримання дотації за утримання ВРХ, для подання відомостей департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Дотація за молодняк надається на безповоротній основі за утримання ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку ВРХ до тринадцятимісячного віку, який народився у господарствах фізичних осіб, а також набутий шляхом його переміщення від інших власників.

докладно...

 

NSPДо уваги виборців з обмеженими можливостями

Голосування за місцем перебування

Виборцям, які внесені до списку виборців на виборчій дільниці, але за віком, у зв'язку з інвалідністю чи за станом здоров'я не здатні пересуватися самостійно, дільнична виборча комісія надає можливість голосувати за місцем перебування цих виборців.

докладно...

 

01.03.2019 року робочою групою у складі представників адміністрації Корабельного району Миколаївської міської ради, Корабельного ВП ГУНП у Миколаївській області, ГФ «Каскад» проведено рейд з ліквідації несанкціонованої торгівлі за адресами: пр.Богоявленський, 311, вул.Океанівська, 31, вул.Океанівська, 14/1, 14/2. Складено 12 протоколів за ст. 152 КУпАП, 2 протоколи за ст. 160 КУпАП.

20190301_11120520190301_114012

 

Mykolrada

vru1

prezident

kmu

decent_vlad

header_bg

dfs

MykolaevOblEnergo

Пользователи : 2
Статьи : 3521
Ссылки : 6
Просмотры материалов : 1364437

 

 

 

Наші контакти:

54050, Україна, м.Миколаїв,

проспект Богоявленський, 314

 

 

 

тел. (0512) 60-02-71, факс (0512) 60-02-59

Електронна адреса для звернень

[email protected]

znak

Питання "гарячої лінії"