Головна

Шановні мешканці приватного сектору Корабельного району!

Ми живемо в одному з привабливих районів міста Миколаєва, розташованому на березі Бузького лиману. Мрія кожного мешканця Корабельного району – з гордістю сказати: «Наш район самий найкращій та чистий».

16 травня 2013 року Миколаївською міською радою було прийнято рішення № 28/10 «Про внесення змін та доповнень до рішення Миколаївської міської ради від 19.04.2007 р. № 12/21 «Про затвердження Правил благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти і порядку в м. Миколаєві». Реалізація положень цих Правил стане першим кроком до втілення нашої мрії.

Правила благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти і порядку в м. Миколаєві регулюють права й обов’язки учасників правовідносин в галузі благоустрою території міста, визначають комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку в місті.

Дійсними Правилами визначається порядок благоустрою міста, його санітарний стан – утримання територій, прилеглих до приватних домоволодінь.

Благоустрій та утримання земельної ділянки і прилеглої до неї території містять у собі:

- постійне утримання у чистоті та порядку власних і прилеглих територій;

- утримання у належному стані під’їзних шляхів до житлових будинків;

- своєчасне прибирання в літній період від піску, сміття і бур’янистої рослинності, а в зимовий період від снігу і льоду проїздів та пішохідних доріжок;

- періодичний ремонт і фарбування фасадів будинків, огорож і парканів;

- постійна ліквідація карантинних рослин на прибудинкових територіях;

- наявність покажчиків будинків;

- укладання договору на вивіз твердих побутових відходів зі спеціалізованою організацією.

На прилеглій до житлового будинку території не допускається складування побутових відходів і будівельного сміття, відходів виробництва, тари, спилу дерев, опалого листя.

При проведенні ремонту або будівництва власники приватних домоволодінь узгоджують з адміністрацією району місце для тимчасового складування будівельних матеріалів і будівельного сміття на час проведення ремонту з періодичністю вивозу не рідше 1 разу на тиждень.

Не допускається спалювання листя, гілок, сміття.

Забороняється розміщення зливових ям на територіях, прилеглих до приватних домоволодінь.

Проведення усіх видів земельних, будівельних, монтажних робіт повинно здійснюватись при наявності відповідного дозволу.

У випадку виявлення порушень норм, передбачених даними Правилами посадові особи адміністрації району складають на правопорушника протокол про адміністративне правопорушення та направляють його на розгляд до адміністративної комісії при адміністрації району. На винних осіб накладається штраф у розмірі від 340 до 1360 гр. для фізичних осіб, передбачений Кодексом України «Про адміністративні правопорушення».

 

rusal Відзвук Новорічного марафону компанії РУСАЛ - інвалідний візок знайшов свого маленького адресата.

Працівники Миколаївського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді взяли активну участь у Новорічному марафоні компанії РУСАЛ «Віримо в дива - творимо дива!».

Їх команда «Палкі серця» зробила чимало добрих справ і в результаті посіла друге місце, одержавши з рук генерального директора МГЗ Дмитра Мирного сертифікат на 5 тис. грн. Ще тоді члени команди вирішили витратити ці кошти на добру справу - придбання інвалідного візка для семирічної дівчинки Ольги Мазур, якій лікарі поставили страшний діагноз - ДЦП. Через складнощі на митниці чекати замовлену коляску довелося більше трьох місяців, і ось нарешті такий цінний і довгоочікуваний подарунок знайшов свого адресата. Оля живе з татом, бабусею і дідусем. Мама дівчинку кинула, відмовившись виховувати хвору дитину.

kolaska_rusal_1

kolaska_rusal_2

- Дмитро Вікторович, Олін тато, незважаючи на те, що має другу групу інвалідності по зору, присвячує дочці всі свої сили і вільний час, - каже капітан команди «Палкі серця» Вікторія Ковальчук. - Щоб дівчинка могла знайомитися з навколишнім світом, тато купував звичайні дитячі коляски (спеціалізовані - дорогі, і родині не по кишені), але через погану якість доріг вони швидко ламалися. А Оля - дитина дуже чуйна, допитлива, творча, тому ми всією командою вирішили допомогти цій дружній родині.

- Тепер, завдяки доброті колективу міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, перед Олею відкриваються нові унікальні можливості, - вважає директор ЦСП компанії РУСАЛ Олена Ожема. - Дівчинка зможе частіше спілкуватися з іншими дітьми, гуляти вулицею, відвідувати реабілітаційний центр, а значить, їй буде легше адаптуватися в соціумі. Сім'я Мазур також бере участь в нашій програмі «Допомога дітям -інвалідам Корабельного району», щомісяця у нас в ЦСП вони отримують підгузки.

- У цей складний час така допомога для нас дуже істотна, - каже бабуся Ольги Любов Володимирівна. - Спасибі велике і компанії РУСАЛ, і центру соціальних служб, які про нас не забувають, допомагають нам. Ми всі свої гроші витрачаємо на ліки для Олі, а зараз, коли все так подорожчало, нам особливо складно. Ми раді, що тепер наша дівчинка зможе нормально пересуватися, бувати на свіжому повітрі. Це ж буде сприяти її ефективному розвитку. А нам більшого для щастя і не треба.

 

pasport_mnogodet

Відділом у справах сім'ї, молоді, культури та спорту адміністрації станом на 19.05.2014 було видано: 14 посвідчень батьків багатодітної сім'ї та 39 посвідчень дитини з багатодітної сім'ї. Відповідно до Закону України від 19.05.2009 р. № 1343-VI «По внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей», який набув чинності з 1 січня 2010 року, для багатодітних сімей (виховують від 3-х і більше дітей) передбачено низку пільг для батьків і дітей.

Батьки багатодітних родин мають право на отримання пільг:

- 50% знижка плати за користування житлом (квартплата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. м загальної площі на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в житловому приміщенні (будинку) та додатково 10,5 кв. м на сім'ю);

- 50% знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги)та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб в межах норм, визначених законодавством;

- 50% знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;

- 50% знижка абонентської плати за користування телефоном, а також позачергове встановлення квартирних телефонів.

Діти із багатодітних сімей мають право на наступні пільги:

- право на безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;

- щорічне медичне обстеження і диспансеризацію в державні та комунальні заклади охорони здоров’я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсацію витрат на зубопротезування;

- першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергову госпіталізацію;

- безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі) автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, утому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;

- безкоштовне отримання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок»;

- діти з багатодітних сімей, у складі яких є п’ятеро і більше дітей, а також особи віком від 18 до 23 років із таких сімей звільняються від плати за навчання у вищих навчальних закладах державної та комунальної форм власності усіх рівнів акредитації, за умови, що певний кваліфікаційний рівень вони здобувають вперше.

 

Екскурсія до Ольвії

Пусть мы не вечны, но вечно течение жизни,

Вы, молодые, успеете больше, чем мы.

Ольвией вы, как любовью своей, дорожите.

Нас позабудьте, но Ольвию помнить должны…

С.Буйских

Вже традиційними стають екскурсії до Національного історико-археологічного заповідника «Ольвія» у підопічних відділення соціально-побутової адаптації Корабельного району. Ось і цієї неділі було організувано таку поїздку. Ця історична пам’ятка археології знаходиться на території Миколаївської області, Очаківського району у с.Парутине. Зранку 18 травня всі «туристи» зібралися у місці призначення та розмістившись зручно у маршрутці вирушили, спостерігючи краєвиди нашого міста та пейзажі за Миколаєвом. Послуги екскурсовода любязно надала постійна учасниця наших заходів, поетеса, член літературного об’єднання Суханова Р.Ф. В цікавій формі вона розповіла про історію виникнення та розвитку стародавніх поселень Ольвії: хто жив тут у ті давні часи, чим займалися і чому прийшов занепад. На розкопках древньогрецького міста археологи знайшли цікаві історичні пам’ятки культури та релігіі тих часів, тут побудували музеї, розкопані склепи, городище, лупінарій. Присутні дізналися багато нового та прониклися відчуттям того далекого минулого, про яке розповіла екскурсовод. Нею написано багато віршів про Ольвію і всі учасники з цікавістю слухали прекрасну поезію, натхнену розповідь, читали вірші про природу та насолоджувались спогляданням дивовижних краєвидів вздовж р. Південний Буг. Після смачного обіду трохи заморені, але задоволені від екскурсії «туристи» поверталися додому. Дорогою співали пісень та ділилися враженнями від почутого та побаченого.

olvia180514

Сподіваємось на те, що наші підопічні з вдячністю будуть згадувати про поїздку, приємне спілкування у колі друзів та в подальшому приймати активну участь у заходах відділень Корабельного району міського територіального центру соціального захисту (надання соціальних послуг).

В. о. заступника директора міського територіального центру С.В. Колонтай

 

Свято матері та родини

Мамо! Немає милішого слова,

Ти ж бо життя і творіння основа,

Пензель перо надихалось тобою,

Вічна ти в пісні – з болем, любов’ю.

О матері ! Це ж ви нам вручили

Замріяну і ніжну віть..

Навчили з піснею по землі ходити!

Чесними очима у майбутнє зоріть!

15.05.2014 року у приміщенні відділення соціально – побутової адаптації Корабельного району по вул. Металургів, 8 було організовано та проведено святкову програму присвячену Дню матері та родини. На свято завітали заступник голови Корабельної районної організації ветеранів Ганна Іванченко; голова районної організації інвалідів Тетяна Прокопенко, ветерани війни та праці, пенсіонери. Своїх гостей в українському вбранні гостинно зустрічали з хлібом сіллю господар та господиння, Іван Каламурза та Ганна Шаховал, ведучі програми. У святковій програмі взяли участь: Ніна Шаперенкова, Людмила Шевчук, колектив художньої самодіяльності «Журавушка», І.Каламурза, Л.Артеменко, М.Черторигіна, Г.Арутюнова, В.Рожкіна, Л.Іванченко, І.Ткаченко, Т.Сокол та художній керівник С.Тимонова. У програмі цього колективу були виконані українські пісні та вірші присвячені мамі та родині.

В актовому залі було оформлено виставку робіт художніх виробів, які любязно надали відвідувачі відділення: Ганна та Роман Шаховали, Галина Бойко та Марія Макаревич та весняними квітами.

Від щирого серця вітаємо Вас жінки із Днем матері та Міжнародним днем сім’ї – святами, що народилися з безмежної любові і вдячності до тих, хто дав нам життя і виводить на самостійну дорогу, хто дбає про духовний і національний розвиток української родини.

Низький уклін Вам матері, берегині роду, щира вдячність за мудрість, розуміння і підтримку. Щиро бажаємо Вам міцного здоровя, добра, достатку, родинної злагоди та блогополуччя, гідного продовження у найдорожчому своєму багатстві – дітях та онуках.

Відділення Корабельного району міського територіального соціального обслуговування (надання соціальних послуг) дякують всім учасникам заходу за активну участь та запрошують до активної співпраці мешканців району.

svyato_materi_140514_TC07

svyato_materi_140514_TC06

В. о. заступника директора міського територіального центру С.В. Колонтай

 

papasunЗахист прав дітей в Миколаївській області

(інформаційний матеріал)

В Миколаївській області діє 28 районних, міських, районних у містах служб у справах дітей та служба у справах дітей облдержадміністрації. У їх складі працює 141 співробітник.

З метою покрашення координації заходів, спрямованих на попередження злочинності у молодіжному середовищі 27 березня 2014 року відбулось засідання колегії служби у справах дітей облдержадміністрації.

докладно

 

Оголошення для мешканців приватного сектору Корабельного району

Рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 17 квітня 2014 року № 343 «Про корегування тарифів на послуги із захоронення, перевезення та вивезення ТПВ для споживачів м. Миколаєва» встановлені нові тарифи на вивіз твердих побутових відходів, а саме: 14,87 грн. з одного мешканця на місяць.

Рішення введено в дію з 05.05 2014.

За довідками звертатись до виконавця послуг КП «Обрій-ДКП» за тел. 25-51-74, 71-95-56 або за адресою: пр. Жовтневий, 314, к. 121.

Прийомні дні: з понеділка по четвер з 8-30 до 17-00; п’ятниця з 8-30 до 16-00.

Обідня перерва: з 12-00 до 13-00.

Мешканцям мкр. Широка Балка звертатися за адресами:

- ЗОШ № 14 (вул. 295 Стрілецької дивізії) кожного понеділка з 15-00 до 17-00

- Станція Юннатів (вул. Прибузька, 83) кожної середи з 8-00 до 12-00.

 

sim_bez_nasiliya

Сімейне насильство

Насильство в сім'ї — будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю.

Визначаються форми такого насильства:

фізичне насильство в сім'ї — умисне нанесення одним членом сім'ї іншому члену сім'ї побоїв, тілесних ушкоджень, що може призвести або призвело до смерті постраждалого, порушення фізичного чи психічного здоров'я, нанесення шкоди його честі і гідності;

сексуальне насильство в сім'ї — протиправне посягання одного члена сім'ї на статеву недоторканість іншого члена сім'ї, а також дії сексуального характеру по відношенню до дитини, яка є членом цієї сім'ї;

психологічне насильство в сім'ї — насильство, пов'язане з дією одного члена сім'ї на психіку іншого члена сім'ї шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування, якими навмисно спричиняється емоційна невпевненість, нездатність захистити себе та може завдаватися або завдається шкода психічному здоров'ю;

економічне насильство в сім'ї — умисне позбавлення одним членом сім'ї іншого члена сім'ї житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які постраждалий має передбачене законом право, що може призвести до його смерті, викликати порушення фізичного чи психічного здоров'я.

Жертва насильства в сім'ї — член сім'ї, який постраждав від фізичного, сексуального, психологічного чи економічного насильства з боку іншого члена сім'ї.

Насильство над дитиною — це дії, що приносять шкоду дитині з боку людей, на яких покладено догляд та опіку над ним. До нього відноситься фізичне насильство, занедбаність й нехтування потребами дитини.

Як правило більшість батьків, яких жорстоко карали в дитинстві, самі карають своїх дітей. Не кожен із батьків розуміє, що покарання це психологічна травма. Батьки часто можуть завдати дитині психологічної травми без злого умислу яка може створити проблеми в дорослому житті.

Фізичне, емоційне та психологічні види насильства батьків над дітьми у сукупності підсилює дію кожного з них, зумовлюючи виникнення в дитини певних ознак, що характеризують її переживання і поведінку. Наукові дослідження показують, що сімейне насильство із різноманітними факторами, негативно впливає на фізичний розвиток дитини, включаючи загальний стан здоров'я, координацію, силу, зір, слух дитини, її здатність набувати знання, необхідні для нормального життя. В таких дітей занижена самооцінка, вони вважають себе не вартими любові, виникають проблеми у співробітництві з іншими та вміння відрізняти добро від зла.

Якщо між дітьми та батьками немає взаємозв'язку, панує постійна атмосфера напруженості між самими батьками, то приводить до того, що дитина прагне якомога менше перебувати вдома, втрачає емоційний контакт з батьками, виходить з-під соціального контролю дорослих. У таких дітей розвиваються соціально-психологічні якості потенційного правопорушника. Значна кількість конфліктів та форм соціально неадекватної поведінки як дома, так і в школі, провокується самими дорослими. Підлітки, які стають жертвами фізичного та психічного насильства в сім'ї — в школі поповнюють категорію «важких учнів».

 

Mykolrada

vru1

prezident

kmu

decent_vlad

calc

header_bg

dfs

MykolaevOblEnergo

gaz

logo_zavod

Погода в Николаеве

Пользователи : 2
Статьи : 2531
Ссылки : 6
Просмотры материалов : 942058

time

 

Графіки прийому громадян

депутатами та держслужбовцями

району

 convertmin

 54050, Україна, м.Миколаїв,

просп.Богоявленський, 314

Електронна приймальня

znak

 

Питання "гарячої лінії"