Головна

dpsОтримали доходи в іноземній валюті – не забудьте задекларувати їх до 1 липня 2020 року

Головне управління ДПС у Миколаївській області нагадує, що триває кампанія декларування доходів 2020. Громадяни, які отримали доходи, які не оподатковувались під час їх виплати, у т.ч. і іноземні доходи, мають подати до податкових органів річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Нормами п. 164.3 ст. 164 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) встановлено, що при визначенні бази оподаткування враховуються всі доходи платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), отримані ним як у грошовій, так і негрошовій формах.

Згідно із п. 164.4 ст. 164 ПКУ під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів.

Базою оподаткування ПДФО для доходів, які отримані платником ПДФО в іноземній валюті, є ці доходи, що перераховані у гривню за валютним курсом Національного банку України, який діяв на момент нарахування (отримання) таких доходів.

У 2020 році платник ПДФО має задекларувати іноземні доходи, які були одержані у 2019 році. Нагадуємо, що відповідно до Закону України від 17 березня 2020 року №533 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID – 19)», термін подання річної декларації про майновий стан і доходи продовжено до 1 липня 2020 року. .

Звертаємо увагу, що дізнатися більше про особливості кампанії декларування доходів у 2020 році можна на субсайті Головного управління ДПС у Миколаївській області, за посиланням: https://mk.tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2020/informatsiyni-povidomlennya

Головне управління ДПС у Миколаївській області

 

За 5 місяців 2020 року місцеві бюджети Миколаївщини отримали майже 2,7 млрд грн податкових платежів

Головне управління ДПС у Миколаївській області докладає максимум зусиль для удосконалення сервісного обслуговування платників податків, розвитку партнерських відносин з бізнесом та створення рівних конкурентних умов для всіх учасників фінансово-господарської діяльності.

Так, у січні - травні 2020 року до місцевих бюджетів забезпечено майже 2,7 млрд грн податкових платежів, що на 160,7 млн грн більше, ніж у відповідному періоді 2019 року.

У розрізі основних платежів найбільшу питому вагу у надходженнях до місцевих бюджетів має сплата податку на доходи фізичних осіб. Так, за 5 місяців 2020 року до місцевих скарбниць Миколаївщини надійшло 1,8 млрд гривень ПДФО. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року, надходження податку на доходи фізичних осіб зросли на 156,2 млн гривень.

Крім того, платники податків Миколаївщини забезпечили місцевим бюджетам надходження єдиного податку у сумі 367,9 млн грн, плати за землю - 233,1 млн грн, податку на прибуток – 80,6 млн грн, акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 66,8 млн грн, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 38,2 млн грн, рентної плати за спеціальне використання води та надр – 24,3 млн грн, екологічного податку – 12,9 млн грн, плати за ліцензії – 9,9 млн гривень.

Головне управління ДПС у Миколаївській області

 

info4 червня 2020 року спеціалісти відділу координації торгівлі та підприємництва адміністрації Корабельного району спільно з представниками районного відділу поліції та громадського формування «Каскад» провели відпрацювання місць стихійної торгівлі на території Корабельного району м. Миколаєва з метою недопущення встановлення об'єктів незаконної торгівлі за адресами: пр. Богоявленський, 311; пр. Богоявленський, 342 (маркет «АТБ»), вул. Океанівська, 31, вул. Самойловича, 24, вул. Океанівська, 28 -32 В.

Складено один протокол за статтею 160 та 3 протоколи за статтею 152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» (торгівля у невідведеному для цього місці та без наявності відповідного дозволу). Матеріали направлено до адміністративної комісії при адміністрації Корабельного району та районного суду для притягнення порушників до адміністративної відповідальності.

 

Адміністрацією Корабельного району Миколаївської міської ради із залученням підрядної організації КП «ГДМБ» виконано поточний ремонт мереж вуличного освітлення:

_viber_2020-06-01_15-10-29- по вул. Горіхова (від вул. Рибної до лісу) довжиною 189 п.м. з улаштуванням 6-ти

світлоточок;

- по вул. 9 Козацька, 12 Козацька та 13 Козацька довжиною 561 п.м з улаштуванням 16-ти світлоточок;

- по вул. Приміська (ід вул. Толстого до вул. Льотчиків) довжиною 342 п.м. з улаштуванням 9-ти світлоточок;

- по вул. Торгова (від пр. Богоявленского до річки) та вул. Андреєва довжиною 715 п.м з улаштуванням 20-ти світлоточок;

- по вул. Академіка Патона, 67 з улаштуванням 2-х світлоточок.

 

IMG-ba51 червня Міжнародному дню захисту дітей в Україні виповнилось 22 роки. У всьому світі його відзначають вже 61 рік з однією метою - захистити дітей планети від насильства, голоду, неможливість отримання освіти, медобслуговування та інших бід. Діти складають приблизно 20-25% населення в кожній країні.

В Україні цей день не є вихідним, але для дітей завжди виглядає особливо святково: це веселі заходи, концерти, морозиво, перший день літа та початок літніх канікул. Але цьогоріч, в умовах адаптивного карантину святкові заходи вкрай обмежені, тому заступник голови адміністрації Корабельного району Алла Луцька особисто привітала зі святом представників позашкільних закладів району (Палац культури «Корабельний», Кульбакінський Будинок культури, Дитячий Центр позашкільної роботи, Дитяча школа мистецтв № 2, КДЮСШ «Олімп», ДЮСШ №5, бібліотека-філія №8 для дітей) та передала подарунки для талановитих і обдарованих дітей, а саме: футбольні м'ячі, настільні та розвиваючі ігри, настільний теніс, скакалки, фломастери та олівці.

Посмішки дітей — це, мабуть, найкраще, що може радувати погляд. В них стільки щирості і довіри, що розтане навіть найсуворіше і загартоване проблемами серце.

IMG-2b4IMG-2b

 

dpsЧи має право на податкову знижку платник податку, який навчається на військовій кафедрі навчального закладу?

Головне управління ДПС у Миколаївській області повідомляє, що право платника податку на податкову знижку, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права на її нарахування визначені ст. 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Законом України від 03 липня 2018 року № 2477-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України» внесені зміни, зокрема, до п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 ПКУ, згідно з якими платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання) (п.п. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 ПКУ).

Згідно з ст. 33 Закону України від 01 липня 2014 року №1556-VІІ «Про вищу освіту» із змінами та доповненнями однією з складових структури вищої освіти є кафедра військової підготовки, яка проводить підготовку курсантів (слухачів, студентів) для подальшої служби на посадах сержантського, старшинського, офіцерського або начальницького складу у військових формуваннях.

Пунктом 4 Порядку проведення військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 лютого 2012 року №48 із змінами та доповненнями передбачено, що військова підготовка проводиться, зокрема, для надання фізичним особам платних послуг у галузі вищої освіти, пов'язаних з військовою підготовкою, для забезпечення реалізації права таких осіб на рівні можливості у виборі професії шляхом здобуття додаткових знань, умінь і навичок, необхідних для майбутньої професійної діяльності.

Враховуючи викладене, платник податку, який навчається на військовій кафедрі навчального закладу, є здобувачем професійної військової освіти, тому має право на податкову знижку у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року на суму витрат, понесених ним на користь закладу освіти за навчання на військовій кафедрі.

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня, включно, наступного за звітним податкового року (п.п. 166.1.2 п. 166.1 ст. 166 ПКУ).

Головне управління ДПС у Миколаївській області

 

Легалізація трудових відносин – шлях до цивілізованого суспільства!

ДПС у Миколаївській області звертає увагу роботодавців на важливість офіційного працевлаштування найманих працівників. Адже працівник, який працює нелегально, позбавляється соціального страхування, виплат у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу, виплати своєчасно та не нижче мінімальної заробітної плати, офіційної відпустки, відпустки по догляду за дитиною та багатьох інших гарантій. А роботодавець, у свою чергу, ризикує отримати значні штрафні санкції.

Після послаблення карантинних заходів, чимало суб'єктів господарювання поновлюють свою роботу. І для того, щоб працювати у правовому полі, під час оформлення нового працівника на роботу, суб'єкту господарювання (роботодавцю) необхідно:

• укласти трудовий договір у письмовій формі;

• оформити наказ (розпорядження) щодо прийняття працівника на роботу;

• до початку роботи працівника, подати до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку суб'єкта господарювання (підприємця) як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, повідомлення про прийняття працівника на роботу (форма повідомлення встановлена постановою КМУ від 17 червня 2015 року №413);

• зробити запис у трудовій книжці про прийняття працівника на роботу (Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена наказом Мін'юсту, Мінпраці, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 №58).

Шановні роботодавці! Знайте, що легалізація трудових відносин – це шлях до цивілізованого суспільства!

Головне управління ДПС у Миколаївській області

 

2 червня 2020 року з метою дотримання вимог постанови КМУ від 04.05.2020 року № 343 щодо послаблення карантинних обмежень, робочою групою у складі представників Держпродспоживслужби та спеціалістів відділу координації торгівлі та підприємництва адміністрації Корабельного району м. Миколаєва проведено обстеження 4-х закладів громадського харчування, 3-х продовольчих та непродовольчих крамниць. З власниками закладів проведено бесіду щодо дотримання встановлених обмежень під час дії карантину та про передбачену адміністративну відповідальність за ст. 44-3 КУпАП «Порушення правил щодо карантину людей».

А також, спеціалісти відділу координації торгівлі та підприємництва адміністрації Корабельного району спільно з представниками районного відділу поліції та громадського формування «Каскад» провели відпрацювання місць стихійної торгівлі на території Корабельного району м. Миколаєва з метою недопущення встановлення об'єктів незаконної торгівлі за адресами: пр. Богоявленський, 311; пр. Богоявленський, 342 (маркет «АТБ»), вул. Океанівська, 31, вул. Самойловича, 24.

Складено один протокол за статтею 160 та 2 протоколи за статтею 152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» (торгівля у невідведеному для цього місці та без наявності відповідного дозволу). Матеріали направлено до адміністративної комісії при адміністрації Корабельного району та районного суду для притягнення порушників до адміністративної відповідальності.

 

Mykolrada

vru1

prezident

kmu

decent_vlad

calc

header_bg

dfs

MykolaevOblEnergo

gaz

logo_zavod

Погода в Николаеве

Пользователи : 2
Статьи : 2556
Ссылки : 6
Просмотры материалов : 965139

time

 

Графіки прийому громадян

депутатами та держслужбовцями

району

 convertmin

 54050, Україна, м.Миколаїв,

просп.Богоявленський, 314

Електронна приймальня

znak

 

Питання "гарячої лінії"